“ÇITIR ÇITIR YEDİLER”

 “ÇITIR ÇITIR YEDİLER”
Okunuyor “ÇITIR ÇITIR YEDİLER”

Sabah gazetesi yazarı Erman Toroğlu, Türk futbolundaki hakem tartışmalarını köşesinde değerlendirdi. Toroğlu’nun yazısının tamamını okumak için 5 Mart 2021 tarihli Sabah gazetesini satın alabilirsiniz.
“ÇITIR ÇITIR YEDİLER”
Yangın erken başladı. Buna köpük de sıksan söndüremezsin. Neden? Mesela geçtiğimiz yıl Başakşehir ve Trabzon yarıştılar. Çıtır çıtır yediler. Kimler yedi? Çok net VAR’dakiler. Hedef gösterdiler, atılacaklar atılmadı.

“VAR’DA ÇAKIR, SAHADA UĞURLU”
Geçen sezon 3 Büyük takım yoktu. Bu sene 3 Büyük var. Trabzon da tam arkadan geldi derken onun boynunu kopardılar geçen hafta. Çünkü oynadığı takım Fenerbahçe’ydi. Mesela Gençlerbirliği, Denizlispor, Başakşehir gibi bir takım olsaydı o son dakikadaki penaltıyı da sarıyı da verirlerdi. Bunları yapanlar kimdi? Biri VAR’daki Cüneyt Çakır, diğeri sahada Yaşar Kemal Uğurlu.

“ANLAMAMAK ÖKÜZLÜKTÜR”
3 Büyükler ‘in yarışması yayıncı kuruluş için de güzel bir şey. Üçünün de sonuna kadar gitmeleri lazım. Çünkü dekoderlerin satılması lazım. Federasyon buna ayak uydurur mu, günahları boynuna… Öyle şeyler oluyor ki veya öyle şeyler yapıyorlar ki göstere göstere ve şunu söylemek istiyorlar; ‘Bu yapılanları anlamamak öküzlüktür.’ Geçen hafta Trabzon’da bir maç oynandı. O iyi oynadı, bu kötü oynadı orasında değilim ama 89’da bir pozisyon var, spordan anlayan anlamayan herkes hemfikir oldu. Net penaltı ve sarı kart. Pozisyon hakem Uğurlu’nun önünde oldu, o vermedi. Var’dan Cüneyt var, o da çağırma lütfunda bulunmadı!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın