Büyük Göğüsler için En İyi Göğüs Egzersizleri

bench-press

Yanlış egzersizlere veya antreman programlarına odaklanırsanız büyük ve güçlü bir göğüs inşa etmek zor olabilir.

Bu makalede, güçlü ve kas kütlesi oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi göğüs egzersizlerini öğreneceğiz.

 

Göğüs Antreman Programı Sorunları

Hemen hemen her göğüs antreman programı ile ilgili temel sorun, sadece göğüsün orta kısmına barbell bench press ve dumbell fly gibi temel egzersizlere odaklanılmasıdır. Göğüslerin her kısmını etkileyici bir şekilde geliştirmelisiniz bu kısımlardan en önemlisi üst göğüs(pectoralis major) dur. Keskin bir üst göğsün geliştirilmesi sizi diğerlerinden ayıracak ve insanlara göğsünüzün gerçekte olduğundan daha büyük yansımasını verecektir.

Başka bir problem ise, büyük göğüs kaslarının makineler, pec deck ve yüksek tekrarlar ile inşa edildiği izlenimi altında olmasıdır. Bu makalede aslında neyin işe yaradığını tartışacağız.

 

Maksimum Estetik ve Dayanıklılık için Üst Göğüs

Çoğu sporcu basit olarak büyük göğüs istemektedir ancak tam bir göğüs elde etmek için göğüs kaslarının her bir bölümünü geliştirmeniz gerekir. Alt göğsünüz çok büyükse ve çok gelişmemiş bir üst göğsünüz varsa, kesiksiz göğüs kasları yerine kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır.

üst göğüs

Bu görüntü, büyük ve dolgun göğüs kası görünümü için geliştirilmesi gereken farklı bölgeleri göstermektedir. Hem pec major hemde pec minörün geliştirilmesi estetik ve güç üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır. Tüm bölümlerin maksimum gelişimi için göğüs antremanlarına stratejik olarak yaklaşın.

Öncelikle unutulmuş ama önemli göğüs kaslarını koruyalım.

Üst göğsünuz aslında clavicular pectoralis adında bir kastır. En iyi göğüs antreman programları mutlaka bu bölgeye vurgu yapmalıdır çünkü estetiği yaratan bu bölgedir.
 

Göğüs Antreman Programı: En İyi Göğüs Egzersizleri

1.Barbell Bench Press

– Set:4
– Tekrar:5-8
– Dinlenme Süresi : 60-90 sn

2.Dumbbell İncline Press

– Set:4
– Tekrar:8-12
– Dinlenme Süresi : 60-75 sn

3.Barbell Incline Bench Press

– Set:4
– Tekrar:6-10
– Dinlenme Süresi : 60-75 sn

4.Ağırlıklı Dips(Göğüs)

– Set:4
– Tekrar:8-12
– Dinlenme Süresi : 60-90 sn

5.Flat Dumbbell Press

– Set:4
– Tekrar:10-12
– Dinlenme Süresi : 60-75 sn

 

İşte bu kadar. Drop set, süper set veya giant set gibi ağırlaştırılmış setler yok. Kas geliştiren en iyi göğüs egzersizleri. Elbette, bu antreman programına her seferinde yoğunluğun artması için farklı metotlarda uygulayabilirsiniz. Program hakkında düşüncelerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

 Göz Atabilirsiniz 

En İyi Omuz Antreman Programı

En İyi Bacak Antreman Programı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir