Bunu Yapan Şampiyon Olur…

 Bunu Yapan Şampiyon Olur…
Okunuyor Bunu Yapan Şampiyon Olur…

Beşiktaş’ın Denizlispor maçında 3-0 önde bitirdiği müsabakanın ilk yarısını ünlü spor yorumcuları Rıdvan Dilmen, Önder Özen ve Metin Tekin yorumladı.

RIDVAN DİLMEN ara verince bazen oyuna da ısınamayabilirsiniz. Denizlispor belki direnç gösterebilirdi. 5 gol var, 2’si iptal. Doğru iptaller, VAR’dan iptal edildi. Denizlispor’un ofsaytını hakem, prosedür gereği oynatmıştır. Ele çarpma var. Hakemlik bir durum yok.

Motor soğuktu. 15-20 dakika sonra ısındı. Isınınca da fena yaptılar. Malatyaspor maçını beklemeye başladılar. Beşiktaş seyircili oynar gibi oynayan tek takım. Metin – Ali – Feyyaz dönemi gibi bir coşku var. Konsantrasyon tam. Şampiyonluk hedefine doğru inanarak gidiyorlar.

3-0’dan sonra Beşiktaş 2 pozisyon verdi. İlk yarıdaki maç da 3-0’dan 3-2’ye gelmişti. Başakşehir de öyle oldu. Beşiktaş’ın müsaade ettiği kadar rakipleri pozisyona girebiliyorlar.

ÖNDER ÖZEN

Dar alana sıkışmış oyunlarda santrforların iyi noktalarda top alabilmesi kolay değil ama Aboubakar fırsatı iyi değerlendirdi ve bir de asist yaptı. Beşiktaş’ın en iyi maçı değil ama ciddiyeti ortaya koydu. 2. yarıda kendisini daha zorlamadan farkı da arttırabilir, rahat bir maç oldu. Hata yapmaması gerekiyordu, şimdilik hata görünmüyor.

METİN TEKİN

Beşiktaş topun hakim, oyunun hakimi. Yüksek tempo ve baskı olmadan 3-0. Bu kaliteyi ve kendine güveni de gösterir. Pozisyon zenginliği, sağdan soldan ortalar değil ama 4 pozisyondan 3’ü gol oldu, bu değerli bir şey.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın