Bitkisel Yağlar Ve Faydaları

Bitkilerden edilen ürünlerin yağı oluşturulur. Bitkisel yağların birçok hastalığa faydaları vardır. Dünyada yetişen tüm meyve ve bitkilerin vitaminleri veya mineralleri bulunur. Yapılacak karışımlar sayesinde hastalığınıza şifa oluşturabilirsiniz. Yiyemediğiniz bitki ya da alerjiniz bulunuyorsa, öncelikle doktora başvurun.

Çörek Otu Yağı

A, B ve C vitaminlerine sahiptir. Sindirim sistemi, kabızlık, baş ağrısı, hiper tansiyon, kas ağrısı, kolesterol, romatizma ve eklem ağrılarına şifa oluyor.

Badem Yağı

Saç ve cilt bakımında çok tercih ediliyor. Karışımlar sayesinde maske yapabilirsiniz. Sindirim sistemi ve bağışıklık sistemine faydası var. Kan akışını hızlandırır. Kas dokularını, ağrılarını, saç, kirpik dökülmeleri için bire bir iyi geliyor.

Fındık Yağı

Fındık kalbin dostudur. E vitamini arasında en zengin üründür. Sindirim sistemi ve kolesterolü düzenliyor.

Susam Yağı

Vücudu rahatlatır ve yorgunluğu giderir. Solunum yolu, böbrek, safra kesesi taşları için şifa kaynağıdır. Çocuklarda zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlar.

Kakao Yağı

Çikolata yapımında kullanıldığını biliyoruz. E vitamini açısından zengindir. Stresi önler, saç bakımı ve cilt bakımında kullanılabilir.

Hindistan Cevizi Yağı

Kalp, metabolizma, kolesterol ve sindirim sistemine yardımcı olur.

Adaçayı Yağı

Mide rahatsızlıklarında bağırsak gazlarına, kadınlarda menepoz dönemlerine yardımcı olur. Ağız kirliliği, diş eti hastalıkları ve iltihaplarında gargara yapabilirsiniz. Saçların yağlanmasını ve kepeğin giderilmesine katkısı vardır.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir