Beşiktaş’tan Adrien Tameze harekatı

 Beşiktaş’tan Adrien Tameze harekatı
Okunuyor Beşiktaş’tan Adrien Tameze harekatı

Orta sahasını güçlendirmek için kolları sıvayan Beşiktaş, geçtiğimiz sezon Hellas Verona formasıyla İtalya Serie A’da dikkatleri üzerine çeken Adrien Tameze için devreye girdi.

İtalya Serie A’da Igor Tudor döneminde Verona’nın en dikkat çeken isimlerinden biri haline gelen Adrien Tameze ile siyah beyazlı takımın radarına girdi. İtalya’nın önemli ekiplerinin de nabız yokladığı Tameze’nin Beşiktaş için ilk hedef olduğu ve bu doğrultuda girişimlerin başladığı aktarıldı.

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına aralıksız devam eden Beşiktaş , İtalya’da son dönemin en popüler isimlerinden birine yöneldi. Birçok takımın kadrosuna katmak istediği Verona’dan Adrien Tameze için Beşiktaş’ın da devrede olduğu aktarıldı.

La Gazzetta dello Sport, özellikle geride kalan sezonda Igor Tudor’un yönetimindeki Verona’da dikkat çeken oyuncu için 5 takımın devrede olduklarını belirtti. Bunlar İtalya’dan Napoli, Fiorentina, Monza ve Şampiyonlar Ligi bileti almış bir takım daha şeklinde açıklanırken ülke dışından ise Beşiktaş’ın transfer için istekli olduğu ifade edildi. Siyah-Beyazlılar için Tameze’nin öncelikli hedef olarak görüldüğü belirtilmekte.

Verona’nın bonservis talebi

2020’nin yaz transfer döneminde 3.9 milyon Euro bonservis bedeliyle Nice’ten Verona kadrosuna katılan 28 yaşındaki oyuncu için İtalyan ekibi, 7-10 milyon Euro aralığında bir ücret talep ediyor. Sözleşmesi Haziran 2024’te bitecek Tameze için bu düzeyde bir teklifin kabul göreceği aktarılmakta.

Güncel piyasa değeri 10 milyon Euro civarında olan Adrien Tameze, geçtiğimiz sezon İtalyan ekibinden 40 maçta boy gösterirken, 4 gol ve 2 asistlik katkı sağladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın