Beşiktaş’ta Yaprak Dökümü

 Beşiktaş’ta Yaprak Dökümü
Okunuyor Beşiktaş’ta Yaprak Dökümü

Beşiktaş’ta yeni teknik direktör Valerien Ismael, Oğuzhan Özyakup, Gökhan Töre ve Mehmet Topal’ı gelecek sezon için kadroda düşünmüyor.

Kara Kartal’da teknik direktör Valerien Ismael, sakatlıkları bulunmamasına rağmen, Oğuzhan Özyakup, Gökhan Töre ve Mehmet Topal’ı Trabzonspor maçının kadrosuna dahil etmemişti. Kulüple sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 3 futbolcuyu yeni planlamasında düşünmediğini net bir şekilde gösterdi.

Töre ve Oğuzhan’ın kariyerlerine İstanbul’da devam etmeye olumlu baktığı ifade edildi. 36 yaşındaki Mehmet Topal’ın da sezon sonunda profesyonel futbol hayatını noktalamayı planlanıyor.

Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, yaptığı açıklamada, yeni sezonda yola devam etmeyecekleri isimleri tek tek açıklamıştı. İlk olarak Katalan devi Barcelona’dan kiralanan Miralem Pjanic için, “Pjanic, kiralık futbolcumuz. Ancak yeni sezonda devam etmeyeceğiz” diyen Kazancı, Cyle Larin hakkında da, “Her iki taraf kendine yeni bir yol çizdi. Emekleri için teşekkür edeceğiz” demişti. Aynı şekilde Michy Batshuayi, Gökhan Töre, Oğuzhan Özyakup ve Mehmet Topal için de ayrılık mesajları veren genç yönetici, Alex Teixeria’yla da yolların ayrılabileceğini belirtti.

Bütçe 16’ya iniyor

Bu isimlere kadro dışında bulunan; Douglas, Adem Ljajic, Fabrice N’Sakala ve Jeremain Lens de eklendiğinde Kartal’ın ortalama 38 milyon Euro seviyesinde olan bütçenin ayrılıklarla birlikte ortalama 16 milyon Euro’ya inmesi ve transferde yönetimin elini rahatlatması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın