”Beşiktaş’ta sorun yaşamadım, Trabzonspor’un başarısını istiyorum”

 ”Beşiktaş’ta sorun yaşamadım, Trabzonspor’un başarısını istiyorum”
Okunuyor ”Beşiktaş’ta sorun yaşamadım, Trabzonspor’un başarısını istiyorum”

Kariyerini İtalya Serie A ekiplerinden Genoa’da sürdürecek olan Güven Yalçın, önemli açıklamalarda buludu.

Beşiktaş ile olan sözleşmesinin sona ermesiyle serbest kalan Güven Yalçın’ın yeni takımı resmen açıklandı. İtalya Serie B ekiplerinden Genoa, Güven Yalçın’ı transfer ettiğini duyurdu.

2018’de Leverkusen’in altyapısından Beşiktaş kadrosuna katılan Güven Yalçın, 2020-21 sezonunun ikinci yarısını Lecce’de kiralık geçirmişti. Daha sonra Beşiktaş’a dönen 23 yaşındaki oyuncu 2021-22 sezonunun sona ermesiyle birlikte biten sözleşmesi doğrultusunda serbest kalmıştı.

Yeni sezonda İtalya Serie B’de mücadele edecek Genoa, bu yaz Güven Yalçın’ın Lecce’den eski takım arkadaşı 33 yaşındaki golcü Massimo Coda’yı da kadrosuna katmıştı.

Beşiktaş ‘la sözleşmesi sona eren ve bonservisini eline alan Güven Yalçın, Genoa’ya imza attı. Türkiye’den; Galatasaray , Trabzonspor ve Sivasspor’un da gündemine gelen 23 yaşındaki oyuncu, İtalya Serie B ekibini tercih etti.

İlk antrenmana çıktı

Genç golcü yeni takımıyla ilk idmanına çıktı. Takımdan ayrı düz koşu yapan Güven fizik olarak hazır hale geldikten sonra takımla birlikte antrenmanlarına başlayacak.

Başarılı oyuncu, Beşiktaş formasıyla 101 maça çıkıp, 20 gol, 7 asistle oynamıştı.

Beşiktaş’ta sorun yaşamadım

Transferi sonrası Fanatik Gazetesi Muhabiri Serkan Hacıoğlu’na konuşan Güven Yalçın, şu açıklamayı yaptı; “Avrupa’da oynamak istiyordum. Beşiktaş ile bir problemim yoktu. Trabzonspor’un başarılı olmasını çok istiyorum.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın