Beşiktaş’ta Ayrılık Kararı

 Beşiktaş’ta Ayrılık Kararı
Okunuyor Beşiktaş’ta Ayrılık Kararı

Bu sezon ligde umduğunu bulamayan Beşiktaş, yeni sezonun kadro planlamasını yapmaya şimdiden başladı. Sezon sonunda tam 15 futbolcusunun sözleşmesi bitecek olan Siyah-Beyazlılarda gidecekler ve kalacaklar da netleşmeye başladı. Yolcular arasında listenin başında Douglas, Jeremain Lens, Adem Ljajic, Fabrice N’Sakala gibi isimler yer alırken Mehmet Topal ve Gökhan Töre’yle de sözleşme yenilenmeyecek. Öte yandan anlaşma sağlanamayan Cyle Larin ve Domagoj Vida’nın da Beşiktaş macerası sona erecek.

Son şampiyon Beşiktaş 2021-2022 sezonuna istediği başlangıcı yapamazken yönetim gelecek sezonun kadro planlamasına başladı. Birçok isimle yollarını ayırmaya hazırlanan Siyah-Beyazlılarda tam 15 futbolcunun sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Fanatik’in haberine göre Beşiktaş söz konusu isimler arasında sadece 3 oyuncuyla net olarak ‘devam’ kararı aldı. Douglas, Jeremain Lens, Adem Ljajic, Fabrice N’Sakala gibi isimler yolcular arasında ilk sırada yer alırken Mehmet Topal ve Gökhan Töre’yle de yeni kontrat yapılmayacak. Sözleşme uzatma konusunda anlaşma sağlanamayan Cyle Larin ve Domagoj Vida‘nın da Beşiktaş’a veda etmesi bekleniyor.

LARIN VE VIDA İÇİN DEVRE ARASINDA TEKLİF BEKLENİYOR

Sezon sonunda 15 futbolcusuyla kontratı bitecek olan Siyah-Beyazlılar, bu isimlerden bazılarıyla sözleşme yenileme görüşmelerine başlamıştı. Kara Kartal’dan yıllık 1 milyon 700 bin Euro kazanan Cyle Larin ile 3.5 milyon Euro’luk maaşı bulunan Domagoj Vida’yla görüşen idareciler, 2 futbolcuyla da anlaşma sağlayamadı. Bu gelişmenin ardından Beşiktaş Yönetimi’nin, devre arasında bu 2 isim için gelecek teklifleri değerlendirmeye alabileceği kaydedildi. Josef de Souza ve Güven Yalçın’la sözleşme yenileyecek olan Kara Kartal, takımdaki gelecekleri merak edilen kiralık oyuncular; Miralem Pjanic ve Michy Batshuayi için ise hamle yapmak için sezon sonunu bekleyecek.

CAN BOZDOĞAN’IN SATIN ALMA OPSİYONU KULLANILACAK

Schalke’den kiralanan Can Bozdoğan’ın 1.8 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanma kararı alan Siyah-Beyazlılar; Oğuzhan Özyakup ve Atiba Hutchinson’ın durumlarına da sezon sonunda 2 oyuncuyla yapılacak görüşme sonrasında karar verecek. Mehmet Topal ve Gökhan Töre’yle ise sözleşme yenilenmesi düşünülmüyor. Kadro dışı konumunda bulunan; Adem Ljajic, Douglas, Jeremain Lens, ve Fabrice N’Sakala için ise sezon sonunu beklemeden devre arasında yollarını ayırmaya sıcak bakan idareciler, bu konuda 4 isimle Ocak ayında masaya oturacak.

YENİ TRANSFERLER İÇİN EN YÜKSEK MAAŞ BELİRLENDİ

Kulübe toplam maliyeti 22 milyon Euro’yu bulan 15 oyuncunun büyük bölümüyle yollarını ayıracak olan yönetim, golcü dışında yapılacak yeni takviyelerde 1 milyon Euro maaşı aşmayacak.

SÖZLEŞMESİ BİTECEK FUTBOLCULARIN MALİYETLERİ

Oğuzhan: 2.5 milyon Euro

Atiba: 500 bin Euro

Güven Yalçın: 100 bin Euro

Mehmet Topal: 3 milyon TL

Can Bozdoğan: 400 bin Euro

Josef de Souza: 1.5 milyon Euro

N’Sakala: 850 bin Euro

Douglas: 1 milyon Euro

Gökhan Töre: 5 milyon TL

Ljajic: 4.2 milyon Euro

Lens: 2.5 milyon Euro

Larin: 1 milyon 700bin Euro

Vida: 3.5 milyon Euro

Batshuayi: 3.1 milyon Euro

Pjanic: 2 milyon 700 bin Euro

Toplam: Yaklaşık 22 milyon Euro(315 milyon TL)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın