Beşiktaş’ın yıldızı 2026’ya kadar sözleşmeyi kaptı!

 Beşiktaş’ın yıldızı 2026’ya kadar sözleşmeyi kaptı!
Okunuyor Beşiktaş’ın yıldızı 2026’ya kadar sözleşmeyi kaptı!

Beşiktaş yönetimi, yeni sezon için şimdiden harekete geçti ve sezon sonunda yapılacak kadro operasyonuna odaklandı. Yıldız futbolcu Arthur Masuaku’nun takımdan ayrılması konuşulurken, teknik heyetin isteği üzerine takımda kalması kararlaştırıldı. Bu kararın ardından tecrübeli oyuncu 2026 yılına kadar sürecek yeni bir sözleşme imzaladı.

Başlangıçta istikrarsız bir performans sergileyen Demokratik Kongolu sol bek, Dünya Kupası öncesinde takımdan gönderilmek üzereydi. Ancak son şansını ara kamp döneminde iyi değerlendirdi ve takıma adapte oldu. Yükselen form grafiği ile ilk 11’in değişmez isimlerinden biri haline geldi. Bu nedenle, Masuaku’nun bonservisi alınmaya karar verildi.

Bu sezon 22 maçta forma giyen Masuaku, West Ham ile yapılan özel bir sözleşme gereği 3 maça daha çıkarsa, sayı 25’e ulaşacak ve zorunlu satın alma opsiyonu devreye girecek. Başlangıçta bu opsiyonu kullanmamak için oyuncuyu kulübede tutmayı bile düşünen Beşiktaş yönetimi, Masuaku’nun yükselişi sonrasında bonservis bedelini ödeme kararı aldı.

Beşiktaş yönetimi, Masuaku’nun bonservisini aldıktan sonra futbolcu ile 3 yıllık yeni bir sözleşme imzaladı. Böylece ayrılık söylentileri yerini birlikte yola devam kararına bıraktı. Masuaku, Beşiktaş’ta kariyerine devam edecek ve sezon başına 1.3 milyon euro kazanacak. Başakşehir karşılaşmasında attığı golle etkileyici bir performans sergileyen Masuaku, bu sezon takımın önemli bir parçası haline geldi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın