Beşiktaş’ın Yeni Transferi İstanbul’da!

 Beşiktaş’ın Yeni Transferi İstanbul’da!
Okunuyor Beşiktaş’ın Yeni Transferi İstanbul’da!

Ara transfer döneminin uzatılmasıyla çalışmalarını hızlandıran Beşiktaş, Gaziantep FK formasını terleten deneyimli on numara Alexandru Maxim ile anlaşmaya vardı.

Beşiktaş, ülkemizde yaşanan büyük deprem felaketi sonrasında ligden çekilme kararı alan Gaziantep FK’dan Alexandru Maxim’i sezon sonuna kadar kiraladı.

Fotomaç’ın haberine göre; Rumen futbolcu ile sağlık kontrollerinin ardından sözleşme imzalanacak. Alexandru Maxim’in kiralama sözleşmesinde satın alma opsiyonunun da yer alacağı aktarıldı.

21 MAÇTA 4 GOL, 6 ASİST YAPTI

Beşiktaş, Federasyon’un yeni yürürlüğe koyduğu kurala göre, Maxim’in forma giydiği maçlarda 9 yabancı oyuncuyla sahaya çıkabilecek. 32 yaşındaki tecrübeli 10 numara, bu sezon 21 maçta 4 gol atıp 6 asist yaptı.

Kartal’ın anlaşmaya vardığı Rumen futbolcunun Beşiktaş’tan alacağı ücret de belli oldu. Maxim için kulübüne herhangi bir bedel ödemeyecek olan Beşiktaş, oyuncuya ise sezon sonuna kadar 400 bin euro ödeyecek. Maxim ile resmi sözleşmenin bugün imzalanması bekleniyor.

KANAT DA OYNUYOR

Siyah-beyazlıların kiraladığı Maxim’in asıl mevkii 10 numara pozisyonu olmasına rağmen, Rumen futbolcu sağ ve sol kanatta da görev yapabiliyor. Rumen yıldız Stuttgart’ta 131 maçta 17 gol-35 asist; Pandurii Targu’da 48 maçta 9 gol-3 asist, Mainz’da 56 maçta 5 gol-5 asistlik bir performans sergiledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın