Beşiktaş’ın Şifresi Ortaya Çıktı : A-G-L

 Beşiktaş’ın Şifresi Ortaya Çıktı : A-G-L
Okunuyor Beşiktaş’ın Şifresi Ortaya Çıktı : A-G-L

Şampiyonluk yolunda ısrarlı şeklide devam eden Beşiktaş’ta Aboubakar, Ghezzal ve Cyle Larin yıllık maaşlarını kazandırdıkları 43.5 milyon TL ile çıkarmayı başardı. Zirve sahibi Beşiktaş’ta Aboubakar , Ghezzal ,Larin yine performanslarıyla göz doldurdu.

Şampiyonluk yarışında olan diğer takım oyuncularının ortalamalarına göre daha düşük bedeller alan bu üç isim, takıma kazandırdıkları puanlarla da yıllık maaşlarını çıkarmayı başardı.

Sakatlık sonrası Aboubakar, 15 gol ve yaptığı 5 asist ile takımına doğrudan 18 puan kazandırdı. Kamerunlu yaklaşık 13.5 milyon TL ücret alırken, Beşiktaş ise Aboubakar’ın gol ve asistlerinden 19.5 milyon TL puan primi elde etti.

Beşiktaş’ta 14 gol atan, 4 de asist yapmayı başaran Larin ise bir dönem transferi çok eleştirilen isimdi. Beşiktaş’tan yıllık 1.75 milyon Euro (15.7 milyon TL) alan Kanadalı, buna karşın çok sayıda maçta puanlar getirdi. Beşiktaş, Larin’in katkılarıyla 14 puan elde etti ve 12 milyon TL’yi kasasına koydu.

Beşiktaş’ta özellikle kanat ortalarında olan etkinlikleriyle öne çıkan Ghezzal, geçtiğimiz sezon bu yükü sırtlayan Caner Erkin’in üstüne çıkmayı başardı. Cezayirli futbolcu, 12 asist ile krallık koltuğuna yerleşirken, Beşiktaş’a kiralama bedelsiz, yıllık 1.35 milyon Euro (12.1 milyon TL) karşılığında transfer olmuştu. Siyah-beyazlılar, 28 yaşındaki oyuncunun skora etkileriyle 14 puanı hanesine yazdırdı. Bu ise Beşiktaş’ın kasasına 12 milyon TL prim olarak döndü.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın