Beşiktaş’ın Rachid Ghezzal Kararı!

 Beşiktaş’ın Rachid Ghezzal Kararı!
Okunuyor Beşiktaş’ın Rachid Ghezzal Kararı!

Sakatlığı nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalması beklenen Rachid Ghezzal’ın siyah beyazlı takımdaki geleceği belli oldu.

Siyah beyazlı takımda Rachid Ghezzal, ayak ikinci parmak plantar plate yaralanması nedeniyle ameliyat edildi ve 3-4 ay arasında sahalardan uzak kalacak. Deneyimli futbolcunun şubat sonu ya da mart başı takıma dönmesi bekleniyor. Ancak tedaviye vereceği yanıt ve fiziksel olarak nasıl dönüş yapacağı çok önemli.

TRANSFER KARARI

Sabah’ta yer alan habere göre mevcut kanat futbolcularının da performansını henüz yeterli bulmayan teknik direktör Şenol Güneş’in, bu gelişme sonrası savunmaya yönelik takviyeler dışında hızlı bir kanat oyuncusu transferi düşündüğü ifade edildi. Kevin N’Koudou ve Nathan Redmond’ı şu an için iyi seviyede görmeyen teknik ekibin, Ghezzal kaybına da bu nedenle çok üzüldüğü kaydedildi.

GHEZZAL İÇİN BÜYÜK RİSK

Beşiktaş , Rachid Ghezzal’ın durumunu konuşuyor. Takımın iki sezondur ‘MVP’si olan Cezayirlinin sağ ayağındaki sakatlığın bir türlü geçmemesi kafaları karıştırdı. Son çare olarak ameliyat edilmesi ise endişeyi artırdı. Bu gibi sakatlıkların tedavisinde uzman olan A Milli Futbol ve Basketbol takımlarının eski fizyoterapisti Fedai Topal, Ghezzal’ın durumu hakkında Sözcü’ye açıklamalarda bulundu. Alınan yanıtlar şaşırtıcı ve hayli derin bir süreci işaret ediyor.

86 GÜNLÜK SAKATLIK HİKAYESİ

Busezon oynadığı ilk 135 dakikada 2 gol-1 asist kaydeden Rachid Ghezzal, 14 Ağustos’taki Alanyaspor maçının ikinci yarısına çıkamadı. Yaklaşık 2 ay sonra sahalara yeniden Fenerbahçe derbisiyle döndü. İlk 11’de çıktığı 16 Ekim’deki Trabzonspor maçında sakatlığı nüksetti. Ghezzal 8 Kasım’da ABD’de ameliyat geçirdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın