Beşiktaş’ın Kale Bekçisinden Özel Açıklamalar

 Beşiktaş’ın Kale Bekçisinden Özel Açıklamalar
Okunuyor Beşiktaş’ın Kale Bekçisinden Özel Açıklamalar

Beşiktaş’ın yıldız kale bekçisi Ersin Destanoğlu, iki şampiyonluk sonrası özel açıklamalarda bulundu. Zorlu bir sezon olduğunu söyleyen 20 yaşındaki eldiven , kelimelere sığamayacak kadar mutlu olduğunu söyleyen yıldız sözlerine şöyle devam etti.

SERGEN HOCA’NIN BENİ SEÇMESİNE ŞAŞIRDIM

Sergen Hoca’nın geldikten sonra bana şans vermesine çok şaşırdım . Utku abi uzun yıllardır burada sonuçta… hocamın bana güvenmesi beni çok mutlu etti. son 8 maçın 8’inde şans verdi ben de sahada elimden geleni yaptım. Hoca her zaman genç oyunculara karşı birebir iletişimi iyi birisi. Özgüven aşılıyor. Konuşur benimle de iletişimi çok iyi. Çoğu maçta iyi oynamamızın sebebi de kaleci hocalarımız ve Sergen hoca. Geliyorlar konuşuyorlar neler yapacağımız söylüyorlar her maç. Hangi durumlarda neler yapacağımızı nasıl davranacağımızı söylüyorlar. Bunlar da bize olumlu yansıyor.

ŞAMPİYONLUKTAN SONRA RAHATLADIK

O ligin 40 maçın 42 haftanın verdiği o şey, baskı, son hafta vardı. Bir iki gün hoca da bizi serbest bırakınca herkes biraz kafa dağıttı. Ondan sonra kupa maçına daha rahat çıktık. Sezon başında hedefimiz tabii iki kupayı da almaktı ama başarmak çok zordu. Ama zoru başardık takım halinde.

MUSLERA TEBRİK ETTİ ONORE OLDUM

Türkiye’de birçok kaleci var. Muslera mesela. Yabancı herkes tarafından sevilen. Hatta ben Galatasaray maçından sonra gittim formasını aldım, değiştirdik. Şampiyon olduktan sonra tebrikler mesajı attı bana. Çok mutlu oldum. Öyle bir isimden mesaj almak çok mutlu etti. Jest yaptı onore etti beni Muslera’nın mesajı.

ONDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM

“Çok mutluydum. Ben aslında ilk A takıma çıktığımda Tolga abinin antrenmandaki çalışmalarını görünce birçok şey öğrenebilirim ondan. Gerçekten kaleci tekniği konusunda çok üst düzeydi. 1.5-2 senede ondan birçok şey öğrendim. Tolga abi çok iyiydi. Bize abilik yapıyordu.”

HOCA ‘SAKİN KALIN PANİK YAPMAYIN’ DEDİ

“Maç içinde bizim taraftarların durumundan anlaşıldı Galatasaray’ın gol attığı. Taraftar çok kötüydü. Ama bize bir şey yansımadı. Sonuçta kazansak şampiyonuz. Devre arası Sergen hoca sakin kalmamızı, panik yapmamamızı, atarsak şampiyon olacağımızı, aynı şekilde oyunumuzu sahaya yansıtmamızı ve enerjimizi yüksek tutmamızı söyledi. Ki öyle yaptık golü attık şampiyon olduk.”

BAYERN MÜNİH’İ İSTEMEM

“ŞAMPİYONLAR Ligi’ne direkt katılacağız. İnşallah taraftarımızın önünde oynarız. O ses, o ambiyans bambaşka hal olur. İnşallah çok heyecanlıyız. Ben her kaleciyi izliyorum ama Neuer bir başka… Onu dikkatli izliyorum. Uzun zamandır böyle takip ettiğim, başarılı, kupa kazanan, özellikleriyle öne çıkan bir kaleci. Ondaki özellikler birçok hocanın istediği özellik. Çok farklı bir kaleci. Neuer’le karşılıklı oynamak isterim, güçlü takımlarla da karşılaşmak isteriz ama önce gruptan çıkmayı tercih ederim. O sonra olsun mümkünse. Kimseden korkumuz yok gerçi, kim gelirse oynayacağız.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın