Beşiktaş’a Muleka Şifresi

 Beşiktaş’a Muleka Şifresi
Okunuyor Beşiktaş’a Muleka Şifresi

Sezon başında 3,35 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen Jackson Muleka için eski teknik direktör Sami Uğurlu’dan dikkat çeken bir yorum geldi.

Beşiktaş’taki kariyerine 4 gollü bir başlangıç yapan ancak; son haftalarda düşüşe geçen Jackson Muleka, Hatayspor maçında ilk 11’de forma giymeye hazırlanıyor. Muleka’nın Kasımpaşa’daki teknik direktörü Sami Uğurlu, Demokratik Kongolu golcü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“KALEYE YAKIN OYNAYINCA ATIYOR”

Uğurlu, “Muleka geldikten sonra oynamak istediğimiz oyuna uygun bir profile sahip olduğu için bize çok katkı verdi. 12 gol atması kesinlikle sürpriz değildi. Çünkü yaptığımız tespitlerde onun kaleye mümkün olduğunca yakın olması halinde skor şansının yüksek olduğunu gözlemledik” diye konuştu.

“ŞİFRE; KALEYE YAKIN OLMASI”

Öte yandan Sami Uğurlu, “Muleka’yı doğru değerlendirerek verimli şekilde kullanmaya çalıştık. Oyuncuda bu oyundan keyif alıyordu ve kaleye yakın olduğunda kendisini daha mutlu hissettiğini söylüyordu. Şu ana kadar çok daha fazla katkı verebilirdi” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın