Beşiktaş Transferini Canlı Yayında Duyudurlar

 Beşiktaş Transferini Canlı Yayında Duyudurlar
Okunuyor Beşiktaş Transferini Canlı Yayında Duyudurlar

Teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde sezonu çifte kupayla kapatarak Şampiyonlar Ligi vizesinde yer almayı hak kazanan Beşiktaş’ta hareketli saatler yaşanıyor.

Canlı yayında siyah-beyazlı taraftarları heyecanlandıracak bu gelişme duyuruldu. İşte detaylar…

Milliyet Gazetesi yazarı Serdar Sarıdağ, EURO 2020’de mücadele edecek A Milli Takımımız’ı değerlendirirken Beşiktaş’ta Sergen Yalçın ve yeni transferlere kadar birçok konuya Skorer TV’de Nergis Aşkın’la yaptığı röportajda açıklık getirdi. İşte Sarıdağ:

“YÖNETİM SERGEN HOCAYA HEDİYE ETMEK İSTİYOR” 

Beşiktaş yönetiminin ve scoutların oluşturduğu bir havuz var. Burada genç oyuncular da tecrübeli oyuncular da var. Dzeko ve Diego Costa da bu listede. Yönetim şartlar uygun olursa Sergen Hoca’ya gol bölgesinde böyle bir yıldız hediye etmek istiyor. Çünkü Sergen Hoca kaleden tasarruf yaptırdı, Ersin’in değeri 7-8 milyonlara geldi. Rıdvan’ın değeri bugün 4-5 milyon euro’lara geldi. Sergen Hoca sadece takımı şampiyon yapmadı, Şampiyonlar Ligi gelirlerini kazandırmadı bunları da yaptı. Oyunculara farklı değerler kattı, bugün Larin için 12 milyon euro konuşuluyorsa onun payı çok büyük.

“BEŞİKTAŞ ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ÇOK FARKLI OLABİLİR” 

Diego Costa ve Dzeko’yla pazarlıklar sürüyor. Bunun yanında orta sahada çok farklı isimler olabilir. Sergen Yalçın’a ofansif orta saha bölgesinde iyi bir oyuncu hediye edilmek isteniyor. Beşiktaş üçüncü bölgesini güçlendirir, Ghezzal ve Rosier gibi oyuncuları da takımda tutarak kadrosunu genişletirse önümüzdeki sezon çok daha farklı bir hale gelebilir. Buradaki en önemli nokta Sergen Hoca’nın önümüzdeki sezon da devam etmesi.

“TARAFTAR SERGEN HOCANIN ARKASINDA” 

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın ile yapılan kontrat görüşmeleri aslında taraftar ile arasındadır. Orada farklı bir şey var çünkü Sergen Hoca’nın arkasında milyonlarca Beşiktaş taraftarı var. Bunun farkında olmalılar. Aylar önce yönetimin kafasında 12 milyon vardı Sergen Hoca’nın da şampiyon olursak 30 milyon olur mu düşüncesi vardı. Büyük takımlarda hoca seni şampiyon yaptıysa 20-30 milyonlar konuşuluyor.

“YÖNETİM ŞAMPİYON HOCAYI BIRAKMAZ” 

Sergen Yalçın paradan çok kadroyla, planla ve takviyelerin üzerinde duruyor, yoksa para bir şekilde halledilir. Ahmet Nur Çebi’yle Sergen Yalçın zaten orta noktada buluşmaya doğru gidiyor. Şampiyon olmuş bir hocayı Beşiktaş yönetimi elbette bırakmaz. Önerilen rakamların yanında ekstralar zaten mutlaka var. Yönetimin hocayla anlaşmamak gibi bir seçeneği yok. Sergen Yalçın’ın bir B planı yok, Sergen Yalçın olmazsa başka bir proje olur. Kadro şu anda Sergen Yalçın’ın isteğine göre oluşturuluyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın