Beşiktaş Nuno Espirito Santo İle Anlaştı

 Beşiktaş Nuno Espirito Santo İle Anlaştı
Okunuyor Beşiktaş Nuno Espirito Santo İle Anlaştı

Teknik direkektör arayışlarını sürdüren Beşiktaş Yönetim, yeni hoca için Portekiz ,Almanya ve Hollanda ekolü üzerinde araştırmalar yaparken, gündeme gelen ilk aday Nuno Espirito Santo oldu.

Siyah-beyazlılar 43 yaşındaki teknik adamla prensip anlaşmasına vardı.

Beşiktaş’ta  teknik direktör Önder Karaveli ile yola devam kararı çıksa da, yeni sezon için adaylar üzerindeki değerlendirmeler devam ediyor. Beşiktaş Başkanı Çebi, teknik direktör arayışlarında tüm yetkiyi sportif direktör Ceyhun Kazancı’ya verdi.

Portekizli Nuno Espirito Santo ile ilk görüşmeyi yapan Kazancı, oldukça kapsamlı bir toplantı yaptı. Yapılan görüşmede Portekizli teknik adamla hedefler, çalışma ortamına dair detaylar dahi konuşuldu. Görüşmelerin ardından tarafların prensipte anlaşmaya vardıkları, ancak bir süre sonra yüz yüze bir görüşme daha yapacakları ifade edildi.

Beşiktaş  ve Portekizli hoca arasında henüz bitmiş bir anlaşmanın olmadığı, Slavia Prag’ın teknik direktörü Jindrich Trpisovsky’nin Beşiktaş yönetiminin B planı olduğu bilgisine ulaşıldı.

WOLVES’TA 199 MAÇ!
Nuno Espirito Santo’nun kulüp kariyerindeki en fazla görev yaptığı yer ise Wolverhampton oldu. 43 yaşındaki teknik direktör 1460 gün çalıştığı Wolverhampton’da 199 resmi maçta takımının başında sahaya çıktı.

96 galibiyet, 46 beraberlik, 57 de mağlubiyet alan Portekizli çalıştırıcı; Rio Ave’de 729 günde (80 maçta 32 galibiyet, 17 beraberlik, 31 yenilgi); Valencia’da 514 günde (62 maçta 32 galibiyet, 16 beraberlik, 14 yenilgi); Porto’da 394 günde (49 maçta 27 galibiyet, 15 beraberlik, 7 mağlubiyet) aldı.

En son Tottenham’ı çalıştıran ve 1 Kasım 2021’de İngiliz ekibinden ayrılan  Nuno Espirito Santo, o tarihten bu yana kulüp çalıştırmıyor. İngiliz ekibinde 17 maça çıkan ve 123 gün görev kalan Portekizli hoca; bu periyotta 9 galibiyet, 1 beraberlik ve 7 de mağlubiyet elde etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın