Beşiktaş – Karagümrük Maçı Değerlendirmesi

 Beşiktaş – Karagümrük Maçı Değerlendirmesi
Okunuyor Beşiktaş – Karagümrük Maçı Değerlendirmesi

Süper Lig’de haftaya lider giren Beşiktaş, kendi sahasında Karagümrük’e 2-1 skor ile kayıp yaşayınca ortalık iyice kızıştı. Bu sonuç ile şampiyonluk mücadelesi son haftaya aktarılmış oldu. Spor yazarları bu mücadeleyi değerlendirdi.

ERMAN TOROĞLU: Bu işler satranç gibidir. Beşiktaş’ın son dakikalarda yediği gollere bakın, bir de rakiplerinin attığı gollere. Her şey teknik adamdan beklenmez. Saha içinde de lider olacak ve böyle bir maçta 38’lik Atiba bence çok arandı. Eğer Galatasaray şampiyon olursa Beşiktaş altın tepside Galatasaray’a şampiyonluğu sunmuş olacak. 

BİLAL MEŞE: “Biliyoruz, Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın, ‘yoklarla’ Kartal’ı zirveye taşıdı. Düşünsenize tıpkı hocanın dediği gibi, ‘Biri geliyor, biri gidiyor’ misali, son üç haftada yedekte hamle yapacak oyuncu sayısı, bir ya da iki.
Böylesi bir tabloda Kartal’ın zirveye park etmesi bence büyük başarıdır.

ATTİLA GÖKÇE: “O da ne 81. dakikada Borini ikinciyi atıyor Beşiktaş’a. Ne demek şimdi bu? Veda mı edilecek rüyalara! Tıpkı 31 Mayıs 1987’deki gibi… O maç 1-1 bitmiş, sonrasındaki maçlarla Beşiktaş’a şampiyonluğu kaybettirmişti. Bu defa da benzer bir durum var karşımızda… Fenerbahçe sanki aradan çekildi. Şimdi Beşiktaş – Galatasaray baş başa… Bu denklemi çözecek akıl kimsede yok artık. Üzülmeyin, az kaldı. Üç gün sonra her şey bitecek!”

AHMET ÇAKAR: “Türk futbol tarihinin en heyecanlı, en garip ligine tanıklık ediyoruz. Adeta bir tarih yazılıyor. Birkaç hafta önce asla şampiyon olamaz dediğimiz Galatasaray, birkaç gol fazla atıp kazandığında şampiyon olacak. 7-8 hafta önce Beşiktaş bitirdi bu işi dediğimizde, şu anda şansı ancak yüzde 51. Dün gece gerçekten çok tuhaf sonuçlar elde edildi. Beşiktaş kötü oynadı, kötü goller yedi. 

TUGAY KERİMOĞLU: “Beşiktaş’ın oyunundan keyif alıyorum, Ghezzal’ı izlemek bana keyif veriyor. Bugün 12 oyuncuyla oynuyor Beşiktaş, kulübeden katkı alabileceği bir oyuncu var ve buna rağmen bugünlere geldiyse, ben şampiyon kabul ederim. Beşiktaş’ta bugünlere gelinmesinde en büyük nedenlerden biri Sergen Yalçın’ın kulübü iyi tanıması, istenen şeyin şampiyonluk olduğunu bilmesi.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın