Beşiktaş İçin Miralem Pjanic’ten Dev Fedekarlık!

 Beşiktaş İçin Miralem Pjanic’ten Dev Fedekarlık!
Okunuyor Beşiktaş İçin Miralem Pjanic’ten Dev Fedekarlık!

Süper Lig’de mücadele vermeye devam eden Beşiktaş’ta sıcak gelişmelr yaşanıyor..

Beşiktaş’ın yaptığı transferlerle kadrosunu güçlendirmeye devam ederken, özellikle son olarak kadrosuna kattığı Miralem Pjanic transferiyle Avrupa’da   da ses transferin detaylarını kaleme aldı. İşte o yazı.

2020’de İtalyan ekibi Juventus’ta 6.5 milyon Euro kazanan, Barcelona’ya maliyeti brüt 14 milyon Euro olan 31 yaşındaki orta saha oyuncusu Miralem Pjanic ‘nın ekonomik sıkıntısı herkes tarafından bilinen Beşiktaş’a gelmesi bu yüzden de büyük şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Siyah-Beyazlılar oyuncuya net 2 milyon 750 bin Euro ödeyeceğini açıklarken, Pjanic’in yaptığı fedakârlık da ortaya çıktı.

EN DEĞERLİSİ OĞLU VE FUTBOL
Barcelona, vergilerle maliyeti 14 milyon Euro’yu bulan Pjanic’i, teknik direktör Ronald Koeman da istemeyince kiralamaya sıcak baktı.

Ancak oyuncuya önemli bir şart koştu: “Beşiktaş ‘a gitmek istiyorsan maaşında yüzde 50 indirim yapmak zorundasın.” Barça’dan ayrılığı sonrası oyuncunun Marca’ya verdiği röportajda kurduğu şu cümleler bu teklifi neden kabul ettiğini aslında gözler önüne seriyordu: “Barcelona’da sıfır dakika süre almaktansa oynayacağım bir yere gitmek istedim. Benim için bu hayatta önce çocuğum, sonra futbol geliyor.

İNDİRİMLE HERKES KAZANDI
Pjanic’in 8.5 milyon Euro’luk maaşında yaptığı yüzde 50’lik indirim sonrası Beşiktaş 2 milyon 750 bin Euro gibi bir rakama dünyaca ünlü oyuncuyu renklerine katarken, Barcelona da vergilerle 14 milyon Euro gibi bir rakamdan kurtulup sadece 1 milyon Euro ödeme şansını yakaladı.

Bosnalı oyuncu, yaptığı büyük fedakârlıkla hayatında en önemli şey dediği futbolu saha kenarında izlemeyip, sahada oynama şansı buldu.  Beşiktaş  dünyaca ünlü bir yıldızı alıp, yarışacağı kulvarlarda güçlendi. Türk futbolseverler, Pjanic’i canlı olarak izleme şansı yakalamış oldu.

PERŞEMBE ÜMRANİYE CUMARTESİ MAÇ
Pjanic, Bosna Hersek Milli Takımı ile oynayacağı maçların ardından çarşamba günü İstanbul’a gelecek. Takımla ilk idmanına perşembe günü çıkacak ve cumartesi günkü Malatyaspor karşılaşmasının kadrosunda görev bekleyecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın