Beşiktaş – Fenerbahçe Derbisinin Kilit İsimleri!

 Beşiktaş – Fenerbahçe Derbisinin Kilit İsimleri!
Okunuyor Beşiktaş – Fenerbahçe Derbisinin Kilit İsimleri!

Süper Lig’de sezonun en kritik maçında Beşiktaş evinde Fenerbahçe’yi ağırlıyor. Karşılaşma öncesi maç lider durumda bulunan Beşiktaş, kazanması halinde şampiyonluk yolunda çok büyük bir avantaj elde edecek.

Hürriyet’ten Uğur Meleke’nin derbi öncesi konuştu. Şu kelimeler ile ifade etti ;

Ghezzal attığı paslarda 40 metreyi bize 2 adımmış gibi hissettiriyor. Aboubakar Beşiktaş’ın X faktörü. Rıdvan da hücuma çeşitlilik katıyor. Caner, hem duran toplarda hem akan oyunda etkili ortalar yapıyor. Pelkas ise on numarada bir başka.

CANER OYNARSA…
Rosier-Ghezzal, Süper Lig’in en fazla pas bağlantısı yapan kanat ikilisi. Caner oynarsa o kanatta defansif riskle, ofansif zenginlik paket olarak gelecek! Pelkas sol çizgiye hapsolmadığında ligin en güçlü çilingirlerinden. Aboubakar’sa takımının X faktörü.

Kamerunlu futbolcu, Kadıköy’deki ilk maçta esas farkı taç atışlarını olgun hücuma çevirerek yaratmıştı.

Siyah beyazlıların genç sol beki Rıdvan Yılmaz da ekstra fark yaratan özelliklere sahip bir başka isim. Onun sahadaki varlığı Beşiktaş’ın hücum varyasyonlarını artırıyor, oyunu sağ çizgi ikilisi bağımlılığından kurtarıyor.

RACHiD GHEZZAL: BEŞiKTAŞ’IN BEYNi
Ligin asist kralı. Beşiktaş’ın beyni. Yaptığı ortaları televizyondan izlerken 30 metreyi-40 metreyi bize iki adımmış gibi hissettiren adam. Normalde başka bir kanat oyuncusu taç çizgisine yaklaştığında etkinliği azalır, Rachid Ghezzal’in artıyor! Çünkü Cezayirli futbolcu uzun metrajlı ortaları sanki daha çok seviyor.

ViNCENT ABOUBAKAR: KARTAL’IN X FAKTÖRÜ
Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ta yarattığı farkın belki de en önemli sembolü Aboubakar. Alanya’da ozan tufan’ı, Salih uçan’ı nasıl rehabilite edip tekrar Türk futboluna hediye ettiyse, Beşiktaş’ta da uluslararası oyuncuları teker teker milli takımlarına döndürüyor Sergen Hoca. Aboubakar’ın attığı golleri, yaptığı asistleri, kuvvetini tüm kamuoyu biliyor

SERGEN YALÇIN: HEP ÖNDE

Skor ne olursa olsun oyun merkezini öne taşımaya çalışıyor. Seri pas trafikleri yakalıyor, topu ikinci-üçüncü bölgede rakibi bir arıza verene kadar sabırla dolaştırıyor. Bu yıl Beşiktaş’ın hücumda “10+ pas dizisi” yaptığı aksiyon sayısı 434. Fenerbahçe’nin ise sadece 220. İki teknik direktör arasındaki en önemli anlayış farkı sanırım bu. Sergen Yalçın hücumda 10’un üzerinde pas yapılan organize aksiyonlara inanıyor. Erol Bulut ise direkt hücumcu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın