Beşiktaş Diego Costa Transferinde İddialı Konuma Geldi

 Beşiktaş Diego Costa Transferinde İddialı Konuma Geldi
Okunuyor Beşiktaş Diego Costa Transferinde İddialı Konuma Geldi

Yeni sezon için zaman kaybetmeden girişimlere başlayan Beşiktaş’ta sıcak gelişmeler yaşanıyor.. Geçtiğimiz sezonu çifte kupa ile sonlandıran Kara Kartal, tekrar şampiyonluğu göğüslemek için kolları sıvadı.

Golcü transferi konusunda çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Siyah-Beyazlılar, İspanya La Liga devi Atletico Madrid’le ocak ayında yollarını ayırmasının ardından boşa çıkan Diego Costa‘nın üzerine yoğunlaşmıştı.

Dünyaca ünlü golcü için birçok ülkeden teklif olması sebebiyle bu transferde zorlu bir yarış içinde bulunan Kara Kartal’a, dün önemli bir haber geldi. Arap Yarımadası’ndan gelen teklifleri bir bir geri çeviren Costa’nın, son olarak Anderson Talisca ve Vincent Aboubakar’ın takımı Al Nassr’ın önerisini de reddettiği kaydedildi.

İspanyol golcünün, yıllık 5 milyon Euro ‘lük teklife rağmen Arabistan ekibini geri çevirdiği bildirildi. Böylelikle bu transferde Kartal’ın önündeki önemli engellerden biri daha kalkmış oldu.

Kartal Beklemede

Yıldız futbolcunun geleceğiyle ilgili olarak İspanyol basınından da geçtiğimiz gün önemli bir iddia ortaya atılmıştı. Ülkenin yüksek tirajlı gazetelerinden Marca, Diego Costa transferindeki favorilerin Beşiktaş ve Portekiz ekiplerinden Benfica’nın olduğunu belirtmişti. Haberde, gelecek sezonda Şampiyonlar Ligi’ne direkt olarak katılacak olması sebebiyle Siyah-Beyazlılar’ın Costa’yı cezbettiği ifade edilmişti. Kara Kartal, başarılı oyuncuya son olarak 2 milyon Euro’su garanti, 500 bin Euro’su da bonus olmak üzere 2.5 milyon Euro’luk maaş önerisinde bulunup beklemeye geçti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın