Beşiktaş 10 Numara Yıldızı Kaptı

 Beşiktaş 10 Numara Yıldızı Kaptı
Okunuyor Beşiktaş 10 Numara Yıldızı Kaptı

Kadrosuna 10 numara takviyesi yapmak isteyen Beşiktaş, Brezilya ligi ekiplerinden Palmeiras
formasını terleten 28 yaşındaki 10 numara Gustavo Scarpa için harekete geçti.

Valerien Ismael’den Gustavo Scarpa hamlesi. Beşiktaş’ta takımın başına gelmesiyle birlikte format değişikliğine giden ve yeni sezon planlamasını bu doğrultuda yaptıran Fransız teknik direktörün isteği üzerine transfer çalışmaları devam ediyor.

GUSTAVO SCARPA, TEIXEIRA’NIN YERİNE GELİYOR

Valerien Ismael’in raporu doğrultusunda hareket eden Siyah-Beyazlı yönetim, sezon başında büyük umutlarla transfer edilen ancak sergilediği performansla hayal kırıklığı yaratan Alex Teixeira’yla da bu bağlamda yollarını ayıracak. Siyah-Beyazlılar, tecrübeli 10 numaranın boşluğunu ise yine bir Brezilyalı ile doldurmayı hedefliyor.

SÖZLEŞMESİ ARALIKTA BİTİYOR

Brezilya basınına yansıyan haberlere göre, Beşiktaş, iki sezon önce Fenerbahçe ile Trabzonspor’un da gündemine gelen Gustavo Scarpa’yı istiyor. Ünlü basın organlarından “Bolavip Brezilya” dünkü haberinde, Beşiktaş’ın bu transfer ısrarcı olduğunu ve görüşmelerin başladığını duyurdu.

Haberde, “Gustavo Scarpa’nın Palmeiras ile Aralık 2022’ye kadar sözleşmesi var ancak Beşiktaş onun için 4 milyon euro (20.1 milyon Brezilya doları) ödemeye hazır. Oyuncu da Avrupa’da oynamaya sıcak ve Beşiktaş’ın teklifine olumlu bakıyor” ifadelerine yer verildi.

Güncel piyasa değeri 9 milyon Euro civarında olan Gustavo Scarpa, kariyeri boyunca çıktığı 278 maçta 41 gol ve 62 asistlik performansla oynadı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın