Bench Press Ağırlık Arttırmak

bench press arttırmak

Bench press hareketinde kaldırdığınız ağırlığı arttırmak için vücudunuzda güçlenme sağlamak en iyi yollardan biridir. Tüm enerjinizi sadece tek bir kas grubuna harcamanızı durdurmak mantıklı olacaktır. Güç sağlamak için büyük kas gruplarının ilgili olduğu küçük kas gruplarına gerekli ilgi sağlanmalıdır. Bench press çoğu vücut geliştirmecinin en iyi performansı elde etmek istediği bir egzersizdir. Sebep ne olursa olsun vücut geliştirme sporuyla ilgili olan biriyle konuştuğunuzda konu kesinlikle bench press egzersizinde ne kadar ağırlık kaldırdığınıza gelecektir. Bu nedenle, daha iyi sonuçlar görmek istiyorsanız ve övünmek için etkileyici bir sayıya sahip olmak istiyorsanız, bu teknikleri uygulamaya başlayın.

 

1.Sırt Kaslarına Özen Gösterin

Bench press uygularken 2 ana bileşeni vardır. Ağırlığın göğüse indiği kısım(eksantrik faz) ve ağırlığı başlangıç konumuna geri getirmek(konsantrik faz). Ağırlığı göğüs kasınıza indirirken, göğsünüz destek merkezi değildir. Sırtınızdaki kaslar hareketin bu kısmında temeli oluştururlar. Bu nedenle iniş sırasında omuzda bulunan kısmı sıkıştırmak ve mümkün olduğunda fazla gerginlik uygulamak için sıkı tutmak gerekir. Bench press sırasında büyük bir sırt kası daha sağlam durur. Sahip olduğunuz istikrar ve desteğiniz ne kadar çok olursa bench press aynı oranda kolaylaşır.

 

2.Esneme

Esneme bazıları için en büyük sürpriz olarak gelecektir, ancak birkaç adım esneme egzersiziyle bench presste ağırlık arttırmak kolaylaşabilir. Statik gerilmenin iyi veya kötü olup olmadığıyla ilgili tüm tartışmaları unutun. Bu, zayıf halkaları sıkıştırma hareketinizle sabitlemekle ilgilidir. Kaslarınız optimal büyüme için tam bir hareket yelpazesinde kalması gerekir. Kaslarınız esnek değildir, bu yüzden kilitli kalırsa bench press uygulamanız sınırlanır. Çoğu insanı geride tutan iki alan sırt kası ve kalçadır. Bench presste maksimum ağırlığa ulaşmak için, sadece sırt kasını geliştirmek yetmez ilave olarak aynı zamanda kanat kaslarını da uzatmanız gerekir. Güçsüz olan kanat kasları, omuzlarınızın doğru çalışmayacağı anlamına gelebilir. Ve eğer omuzlarınız çalışmıyorsa, bench press te risk altındadır. İşte size kanat kaslarınızdaki esnekliğinizi sağlamak için yardımcı olacak egzersizleri gösterelim.

 

Pec Stretch

 bench press ağırlık arttırmak

 

Lat Stretch

 bench press ağırlık arttırmak

Kalçalarınızın üst bedeninizi nasıl sınırlandırabileceği belki de daha fazla şaşırtıcıdır. Tam vücut gerginliği oluşturmak, iyi bir bench press performansı için önemlidir. Daha fazla güç ve istikrar oluşturmak için ayağınızı kilitleme ve yere zorla bastırma isteği uyandırır. Bench press uyguladıktan sonra kalçanız da rahatsızlık veya geriliminiz yoksa, kalça hareketliliği olabilir. Sıkı kalça fleksiyonları, makyaj basın tekniğinin bir parçası olan hiperekstansiyonu önler. Sorunu gidermek için bu kalça fleksörünü kullanın.

 

Kalça Flexor Stretch

 bench press ağırlık arttırmak

 

3.Kol Kaslarınızı Büyütün

Daha fazla kilo kaldırmak için kuvvetli triceps kaslarına ihtiyacınız vardır. Kollarınızın arkasında bulunan bu kaslar, bench press esnasında kollarınızı kilitlemeye çalışırken bench press tekrarlarının arka planında çalışan bir başka çalışan kas grubundadır. Bu nedenle, bench press ağırlık arttırmak için, egzersiz programınızda arka kol egzersizleri muhakkak bulunmalıdır. Ancak, triceps kaslarınızı etkili bir şekilde iyileştirmek ve büyütmek istiyorsanız büyük bir baskı uygulayan Close Grip Bench Press egzersizini uygulayın.

 

Close Grip Bench Press

bench press ağırlık arttırmak

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir