Başkan ve Fatih Terim’in sohbeti: “Ben Polat’ın süpürgecisi değilim”

 Başkan ve Fatih Terim’in sohbeti: “Ben Polat’ın süpürgecisi değilim”
Okunuyor Başkan ve Fatih Terim’in sohbeti: “Ben Polat’ın süpürgecisi değilim”

Sabah Gazetesi yazarlarından Levent Tüzemen, Galatasaray’da başkan Mustafa Cengiz’in futbolculara yönelik “Haysiyet ve şereflerini hatırlamaları gerek” sözleriyle başlayan krizle ilgili gelişmeleri değerlendirdi ve özel bir haberi paylaştı.

“POLAT’IN SÜPÜRGECİSİ DEĞİLİM”

– Fatih Terim’den bugün nasıl bir açıklama bekliyorsunuz? Göztepe maçında alınacak kötü bir sonuç istifa getirir mi?

“Fatih Terim, Galatasaray’dan üç defa ayrıldı ama istifa etmedi. Dördüncü gelişinde Galatasaray taraftarına bir söz verdi. Ben Terim’in istifa edeceğini düşünmüyorum. Cengiz de Terim’e yönelik, “Hocam sen de biliyorsun ki seni görevden almayacağım. Böyle bir şey asla gündemimde yok ve olamaz da. Ayrıca bir şey hatırlatayım, seçimde kimin aday olacağı beni ilgilendirmez. Üstelik ben Adnan Polat’ın süpürgecisi değilim” karşılığını vermiş.

-Seçim kulisleri tam gaz devam ediyor. Abdurrahim Albayrak aday olacak mı? İddialara göre Albayrak eski başkanları ziyaret edip destek arıyormuş…

Albayrak’ın başkan adayı olacağını düşünmüyorum. Eski başkanları ziyaret etmesi doğrudur, ekonomik olarak da çok güçlüdür, Galatasaray’a kasa kolaylıkları da sağlar ama Galatasaray camiasının Albayrak’ı başkan olarak gündemde tutacağını düşünmüyorum.”

İSTİFA EDİN! HAYIR SAVAŞACAĞIM

Galatasaray yönetim kurulu dün olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi. Abdurrahim Albayrak, VE öbür yöneticiler, Mustafa Cengiz’e, “Başkanım son birkaç gündür çok yıprandınız. Zaten ağır bir rahatsızlıkla mücadele ediyorsunuz. Biz daha fazla üzülmenizi, yıpranmanızı istemiyoruz. Sağlığınız her şeyden önemli. Aynı şekilde Galatasaray da bu yaşananlardan etkileniyor, zarar görüyor. İstifanız hem sizin hem de kulüp için daha iyi olur” dediği öğrenildi. Ancak Başkan Cengiz ekibine, “Böyle bir şeyi asla düşünmüyorum. Kongreye kadar bu görevde kalacağım, seçime de gireceğim, inşallah da zaferle ayrılacağım” karşılığını verdi. Ayrıca Başkan’ın toplantıdaki istifa iddiaları için de çevresine, “Yönetimden kimse bana ‘istifa et’ diyemez. Eğer ben istifa etmezsem o kişinin istifa etmesi şart” dediği kaydedildi.

“Başkan Mustafa Cengiz ile iki gündür görüşüyorum. Hatta kendisine futbolculara yönelik ‘haysiyet’ ve ‘şeref’ ile ilgili söylemlerini hatırlattım, ‘Doğru muydu bu sözleriniz?’ dedim. Cengiz bana, “Söylediklerimi bir daha dinle. Çünkü ben oyunculara ‘Haysiyetsizsiniz, şerefsizsiniz’ demedim. Galatasaray Kulübü’nde oynuyorsanız, sahaya yüreğinizi koyarak oynayacaksınız yorumunu yaptım” dedi.”


POLAT, TERİM İLE ÇALIŞMAZ

“Ama Polat, Terim ile çalışmaz. Çünkü başkan olduğunda Terim’i getirmek istemişlerdi. Hatta Polat bana, Terim’in kendisine ‘Evet’ dediğini ve “Gelecek diye Rijkaard’ı kovdum ama gelmedi. Sonra Ünal Aysal ile anlaştı” diye serzenişte bulunmuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın