Başkan Çebi’ den Abdullah Avcı Açıklaması

 Başkan Çebi’ den Abdullah Avcı Açıklaması
Okunuyor Başkan Çebi’ den Abdullah Avcı Açıklaması

BJK Başkanı Çebi’den gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Transfer limitleri ve yayıncı kuruluş konusunda konuşan Ahmet Nur Çebi,  Abdullah Avcı konusu ile ilgili olarak “Ya avukatıyla istediğimiz gibi sulh yapacağız ya da hukukun devam ettiği yere kadar devam ettireceğiz” ifadesini kullandı.

Ahmet Nur Çebi, TFF yabancı oyuncu sayısıyla ilgili kararını Kulüpler Birliği Vakfı olarak değerlendirerek bu yöndeki görüşlerini TFF’ye ileteceklerini söyledi.

Çebi, AA muhabirlerine yaptığı açıklamada, Kulüpler Birliği yönetimi olarak TFF yöneticileriyle daha önce bir görüşme yaptıklarını hatırlatarak, “TFF yönetimiyle yaptığımız toplantıdaki gündem maddelerimizden biri yayıncı kuruluşun salgın hastalığından dolayı bir türlü oturmayan kontrat şekli. İkincisi küme düşme ilgili sayı kaç olacak, ligde kaç takım devam edecek? En önemlisi de yabancı sayısı konusuydu. Biz o toplantıda düşüncelerimizi bildirdik. Değerlendireceklerini ve bizimle bir daha görüşeceklerini söylemelerine rağmen maalesef alelacele bir açıklama yaptılar. Bu bizi rahatsız etti. ‘Böyle düşünüyoruz dediniz ama değerlendirmeyi böyle yapacağız’ deselerdi daha iyi olurdu. Tabii ki alınan karara saygı duyacağız, duymayabiliriz de, ama bu düşüncenin paylaşılmasında fayda vardı.” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın