Başakşehir ile Galatasaray Transfer Görüşmesinin Detayları

 Başakşehir ile Galatasaray  Transfer Görüşmesinin Detayları
Okunuyor Başakşehir ile Galatasaray Transfer Görüşmesinin Detayları

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz önceki gün kurmayları ile birlikte Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın kapısını çaldı… Konu : İrfan Can transferi…

Mesut Özil baskısı

Tüm gözlerin üzerine çevrildiği Başkan Cengiz görüşmede konuya direkt girdi ve Mesut Özil transferi nedeniyle ciddi bir baskı altında kaldıklarını belirtti.

“Biz de çiçeğimiz ve çikolatamızla geldik”

Cim-Bom’un patronu ardından da “Biz de çiçeğimiz ve çikolatamızla geldik. Kahvelerimizi içip buradan inşallah mutlu ayrılırız” dedi.

“Başkan bizim satılık oyuncumuz yok”

Cengiz, yeni sponsorluk destekleri ile bütçelerini 5 milyon euroya kadar çıkarttıklarını, Fatih Terim’in İrfan Can’ı çok istediğini söyleyince Sayın başkan bizim satılık oyuncumuz yok. İrfan Can’ın 3.5 yıllık sözleşmesi bulunuyor ve önünde de kariyerini daha da yukarılara çıkarabileceği bir Avrupa Şampiyonası bulunuyor” karşılığını verdi.

“6 milyon Euro’ya yükseltiriz”

Galatasaray Başkanı Cengiz bunun üzerine “Gerekirse biz 6 milyon Euro’ya kadar teklifimizi yükseltebiliriz. Oyuncunun satışından pay da veririz” ifadelerini kullanınca Gümüşdağ’dan bu kez “Ya satamazsanız” sorusu gelir.

“14 milyon Euro’da karalıyız”

Başakşehir Başkanı daha sonra “Madem bu kadar ısrarcısınız biz 14 milyon Euro’da kararlıyız. Bizim İrfan Can için belirlediğimiz rakam budur. Bunu 12 milyon euro artı satışından yüzde 20 payla ya da 10 milyon Euro artı oynama sayısı, şampiyonluk primleri gibi bonuslar ve oyuncu takası ile yine 14 milyon euroya da getirebiliriz. Karar sizin” diyerek son sözünü söyler.

Kararımızı bildireceğiz

Başkan Cengiz de “Biz size kararımızı bildireceğiz” diyerek toplantıyı bitirir.

Özür dilemiş

Galatasaray ile transfer söylentileri çıktıktan sonra İrfan Can’ın Teknik Direktör Fatih Terim’i sosyal medyadan takibe alması da toplantının bir başka konusuydu. Başkan Gümüşdağ, Galatasaray Başkanının “Duyduğumuza göre İrfan Can’ı uyarmışsınız” demesi üzerine, “Evet başkan. Kendisine yaptığının hiç de profesyonellikle bağdaşmadığını söyledim. Transferi gerçekleşmezse ve yarın öbür gün Galatasaray’a karşı oynadığında bir hata yapsa veya bir penaltı kaçırsa Türkiye’de linç edilebileceğini anlattım. O da yaptığının yanlış olduğunu söyledi ve özür diledi. Siz de empati kurun başkan. Siz de bu duruma düşseniz ne yapardınız” ifadelerini kullandı. Cengiz de “Evet başkan kesinlikle bu konuda haklısınız” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın