Bacak Antreman Günlerini Atlamamanız için 5 Önemli Neden

bacak antremanı

Bacak gününü atlamamalısınız. Bu dediğim size tanıdık geliyor mu? Bacak egzersizlerinin bu kadar önemli olmadığını düşünüyorsanız, alt bedeninizi eğitmeyi unutmamanız için 5 nedeniniz var.

 

1.Kardiyo ve Bileşik Hareketlerini İçerir

Birçok bacak egzersizi bileşik hareketlerdir, bunun anlamı şudur ki egzersiz sırasında birden fazla kas grubunu aynı anda çalıştırır. Örneğin squat, quadriceps, hamstrings, glute, iç ve dış bacak ve tabiki çekirdek kaslarını aktive eder. Ek olarakta, kuvvet antremanları sırasında kalp atış hızını arttırırken, gerçek olarak bir zaman tasarrufu sağlar.

 

2.Güçlü Bacaklar ve Daha İyi Antreman Performansı

Gelişmiş bacaklar sizlere sadece gelişmiş sırt ve çekirdek kasları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir koşu formu için ihtiyacınız olacan stabiliteyi de sağlarlar. Güçlü bir alt vücut yüzme veya bisiklete binme gibi diğer sporları yapmanıza yardımcı olacaktır.

 

3.Bacak Günleri Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Bacak kasları vücudunuzdaki en büyük kas grubudur. Onları ne kadar çok geliştirirseniz, bu kas grubunu taşımak için daha fazla enerji gerekir. Bunun anlamı aktivitenin ne olacağına bakılmaksızın, örneğin yavaş bir yürüyüş veya yoğun bir vücut ağırlığı antremanı gibi egzersizlere bakılmaksızın otomatik olarak daha fazla kalori yakacağınız anlamına gelir. Ancak sadece kilo vermenize yardımcı olacak büyük bacak kasları değildir, bacak antremanı da kuvvet antremanlarında olduğu gibi yüksek oranda kalori harcar.

4.Bacak Antremanları Alt Sırt Ağrısını Engeller

Sırt ağrısının genellikle zayıf stabilize kasların neden olduğunu biliyor muydunuz ? Belki de sırt ağrısını önlemek için güçlü çekirdek ve sırt kaslarına ihtiyacınız olduğunu duymuşsunuzdur. Bununla birlikte, daha fazlası var: hedefe yönelik egzersizler sayesinde, glute’larınızı, kalça fleksörlerinizi, kuadrisepsleri ve hamstringlerini eğitebilir ve böylece bel sakatlık riskinizi azaltabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki uygun form ile yapılmalıdır.

5.Son Neden: Güçlü Bacaklar Seksi

Birçok insan sadece üst bedenlerine odaklanır ve bacaklarını unuturlar. Ancak güçlü ve düzgün bacaklar estetik bir fizik için vazgeçilmezdir. Ayrıca güçlü bacak bölgesinde bulunan kasların sakatlıkları önlemeye ve genel atletik performansı geliştirmeye yardımcı olabileceğiniz biliyor muydunuz?

 

Güçlü Bacaklar İçin Serbest Yapılabilecek 3 Egzersiz

Bacak kaslarınızı geliştirmek mi istiyorsunuz? Bu 3 egzersiz bir sonraki bacak günü için mükemmel egzersizlerdir.

 

Wall Sit

Single Leg Deadlift

Squats

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir