Ayhan Akman’dan Flaş İddia! Meğer Fatih Terim…

 Ayhan Akman’dan Flaş İddia! Meğer Fatih Terim…
Okunuyor Ayhan Akman’dan Flaş İddia! Meğer Fatih Terim…

Ünlü futbol yorumcusu Ayhan Akman, Galatasaray’ın sahasında Kasımpaşa maçı sonrası açıklamalar yaptı. Fatih Terim’in kadro tercihiyle ilgili konuşan Akman, tecrübeli teknik adamın Taylan Antalyalı ve Henry Onyekuru’yu neden oynatmadığını da açıkladı.

Galatasaray’da da forma giyen eski futbolcu Ayhan Akman, Sarı-Kırmızılıların sahasında Kasımpaşa’yı 2-1 yendiği maçın ardından TRT’de mücadeleyi değerlendirdi.

“ZEMİNİ BU HALE GETİRENLERE TEŞEKKÜR ETMEK LAZIM”

“Belki de daha da kötü şartlarda oynanabilirdi maç. Kısmen de olsa topla oynanabildi. Futbol kalitesini düşürdü bu zemin, çok kötüydü. Her şeye rağmen zemini bu hale getirenlere teşekkür etmek lazım. Çok daha kötüsü olabilirdi.

Bu zeminde, bu şartlarda tabii ki alınan 3 puan altın bulmuş gibi. Alanya deplasmanı öncesi alınan Kasımpaşa zaferi.

“GALATASARAY ALTIN BULMUŞ GİBİ OLDU”

Rakipleriniz Fenerbahçe ve Trabzonspor kazanmış, mutlak kazanmanız gereken bir maç. Saha şartlarını da düşününce Galatasaray altın bulmuş gibi oldu.

“TERİM RADİKAL DEĞİŞİKLİKLERLE BAŞLADI”

Son haftalara bakınca; Galatasaray radikal değişikliklerle başladı maça. Fiziksel gücü yüksek olan oyuncularla başladı Fatih Terim, özellikle Etebo gibi.

“TAYLAN VE ONYEKURU YORULDU, ÖMER BAYRAM ZORUNLULUKTU”

Taylan çok yoruldu. Biraz da yorgunluk artı zemin diyelim bu radikal 11 değişikliklerine. Çok uzun zamandır çarşamba pazar oynayanlar var. Çok yorgun bir Onyekuru, Taylan vardı. Bunlar ideal 11’in oyuncuları. Martin Linnes’i de Yedlin ile değiştirebilirdi. Ömer Bayram tercihi zorunluluktu, Saracchi’nin yokluğu nedeniyle.

“GEDSON’U MAÇ EKSİĞİNİ TAMAMLAMAK İÇİN OYNATTI”

Gedson’u ilk 11’de gördük. Gedson çok önemli ve teknik bir oyuncu. Zemin için uygun değildi ama maç eksikliğini tamamlamak ve maç eksiğini tamamlamak adına yorgun olmadığını düşünerek oynattı. Hoca bunun için hem Etebo’yu, hem Gedson’u, hem Emre Kılınç’ı kullandı.

Onyekuru’yu kesti demeyelim hoca. Yorgun olduğunu düşünerek oynatmadı.

“GALATASARAY İLK YARIDAN 2-3 YAPABİLİRDİ”

İlk yarı oyuna baktığımız zaman Galatasaray, 2-3 yapabilirdi. Kaçırdığı goller vardı. Ertuğrul’u tebrik etmek gerek. İyi bir oyun ortaya koydu.

“MUSLERA’NIN HATASIYLA MAÇ 1-1’E GELDİ”

İkinci yarı farklı bir maç oldu. Muslera’nın hatasından sonra 1-1’e gelen bir maç. Bu sahada çok zordu gol atmak ama mücadele önemliydi. Mücadele etti Galatasaray ve çok çok önemli.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın