Attila Szalai’ye Dev Teklif!

 Attila Szalai’ye Dev Teklif!
Okunuyor Attila Szalai’ye Dev Teklif!

Transfer tahtasının açılmasıyla birlikte harekete geçen Fenerbahçe’ye sürpriz teklifler gelmeye devam ediyor. İngiliz devi Liverpool, Virgil van Dijk’ın sakatlığı sonrası gözünü Fenerbahçe’nin yıldızına dikti.

Sarı-Lacivertliler’de bu kez de Macar savunmacıya dev bir talip çıktı: Liverpool…

İngiliz basınında yer alan haberlere göre Liverpool, savunmanın 1 numarası Virgil van Dijk’in sakatlığı sonrası sol stoper arayışına başladı.

Buna göre ilk tercihin Kim olduğu ancak bu oyuncunun yüksek maliyetinin Liverpool’u alternatif isimlere yönlendirdiği kaydedildi.

Buna göre İngiliz devi, Attila Szalai’yi transfer hedefi haline getirdi.

Haberde, Liverpool’un normalde Türkiye’den bir oyuncuyu alma konusunda tereddütlü olacağı ancak Kim Min Jae’nin Napoli’de kısa sürede sergilediği performansın, bu yöndeki olumsuz görüşleri azalttığı belirtildi.

Szalai’ye Macaristan’da ‘Macar Van Dijk’ yakıştırması yapıldığı, 25 yaşındaki stoperin ara transfer dönemi için en uygun isimler arasında olduğu kaydedildi.

İngiliz basını, Szalai için yapılacak teklifi yazmasa da maliyetinin, Kim Min Jae’den çok daha düşük olacağı belirtti.

25 yaşındaki oyuncu, sadece uzun boyu ve fizik gücüyle değil; isabetli uzun pasları, hızı ve oyunu okuma yeteneğiyle de Van Dijk’i andırdığı yorumu yapıldı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın