Arda Güler’e yeni sözleşme!

 Arda Güler’e yeni sözleşme!
Okunuyor Arda Güler’e yeni sözleşme!

Fenerbahçe’de genç yıldız adayı Arda Güler ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor… Sarı-Lacivertliler’in genç oyuncusunun sözleşmesi için harekete geçildi.

2019 yılında Gençlerbirliği’nden Fenerbahçe’ye transfer olan Arda Güler, gösterdiği performansla herkesin dikkatini çekmeyi başarmış ve Milli Takım’a kadar yükselmişti.

GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Fenerbahçe’de iç transfer çalışmaları sürüyor. Altay, Valencia, Zajc, Crespo gibi isimlerle masaya oturan sarı-lacivertli yönetim, Arda Güler ile ilgili de önemli bir hamle yaptı. 2019’da G.Birliği altyapısından F.Bahçe altyapısına gelen ve Jesus ile fazla şans bulamasa da görev yaptığı maçlarda yeteneği ile alkış toplayan genç yıldız, yeni sözleşme imzalamaya çok yakın. 2025’te bitecek kontratı 2027’ye uzatılmak istenen 18 yaşındaki orta saha için bizzat devreye giren Başkan Ali Koç, ailesiyle yaptığı ilk görüşmeden olumlu geri dönüş aldı.

EN KRİTİK MADDE KALDIRILIYOR

Hem Arda’nın hem de ailesinin Fenerbahçe’ye karşı bir vefa borcu hissettiği ve yeni imza için işi yokuşa sürmeyecekleri gelen bilgiler arasında. Ayrıca yeni sözleşmede, ‘1500 dakika oynamazsa 5 milyon Euro karşılığında serbest kalır’ şeklindeki maddenin kaldırılması için ön anlaşmanın sağlandığı kaydedildi. Başkan Ali Koç’un Konyaspor maçında sahaya kadar inerek doğum gününü kutladığı Arda için, “Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük yıldızlardan biri olacak” ifadelerini kullanarak Fenerbahçe ile büyük başarılar yaşayacağına inandığını söylediği ifade edildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın