Arda Güler Takımdan Ayrılıyor

 Arda Güler Takımdan Ayrılıyor
Okunuyor Arda Güler Takımdan Ayrılıyor

Sarı lacivertli takımın genç yıldızı Arda Güler, İngiliz devi Arsenal devreye girdi.

Daily Express’in haberine göre; Arda Güler, West Ham’ın Bowen için 70 milyon euro istemesi üzerine Arsenal’in transfer listesine girdi. Topçular, daha ucuz maliyetli bir transfer için hazırlıklara başladı. Arteta’nın 5 kişilik aday listesinde Arda Güler de var.

Daily Express’in haberine göre; İngiliz ekibi, West Ham’ın Jarrod Bowen için istediği 70 milyon euronun ardından daha ucuz maliyetli bir transfer için hazırlıklara başladı.

Teknik Direktör Mikel Arteta’nın 5 kişilik aday listesinde Fenerbahçe’den Arda Güler de var. Haberin detayında 15 milyon euroya bu transferin gerçekleştirilebileceği de belirtildi.

Arteta’nın listesinde Arda Güler’in dışında Cody Gakpo (PSV Eindhoven-23 yaş), Lucas Paqueta (Olympique Lyon-24 yaş), Maxwel Cornet (Burnley-25 yaş), Edon Zhegrova (Lille-25 yaş) gibi isimler yer alıyor.

ARDA GÜLER 17.5 MİLYON EUROYA SERBEST

Genç oyuncunun Fenerbahçe ile olan sözleşmesi 2025 yılının Haziran ayında bitiyor. Bu sezon resmi maçlarda bin 500 dakika oynarsa Arda Güler’in serbest kalır maddesi 17.5 milyon euro olacak. Eğer genç oyuncu 1500 dakika görev almazsa serbest kalır maddesi 5 milyon euroya kadar inecek.

Önümüzdeki sezon ise serbest kalır maddesi 22.5 milyon euro olacak. Otomatikman oynama süresi de yukarı çıkacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın