Arda Güler İspanyol Devlerinin Radarında!

 Arda Güler İspanyol Devlerinin Radarında!
Okunuyor Arda Güler İspanyol Devlerinin Radarında!

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş maçında sahada 84 dakika boyunca mücadele eden ve gösterdiği performansla Fenerbahçe taraftarları başta olmak üzere tüm futbolseverleri kendine hayran bırakan Arda Güler hakkında AS Gazetesi’nin yaptığı bir haber oldukça dikkat çekti. 18 yaşındaki futbolcu, Jorge Jesus’un oynatmadığı için sık sık eleştirilirken İspanyollar’ın dikkatini çekmeyi başardı.

Endülüs ekibinin taraftarları, maç sırasında özellikle Arda’nın performansını “gerçek tehlike” olarak adlandırırken sportif direktör Monchi, gelecek yıl Arda’yı takımlarında görmek istediklerini belirtti.

AS gazetesi, “İstanbul’da uzun süre kalmayacak” diyerek Arda’nın Avrupa’nın 5 büyük liginden birine transfer olacağına vurgu yaparken Sport ise “Arda, doğal bir 10 numara” yorumunu yaptı. Genç yetenek ayrıca UEFA Avrupa Ligi’nde bu sezon bir maçta en az 7 başarılı çalım atan 20 yaş altı tek oyuncu oldu.

Maç sırasında en fazla çalım atan, faule maruz kalan ve sahipsiz top kazanan oyuncu olan Arda Güler, Sevilla maçında İspanyolları büyüledi. Genç yetenek için “Real Madrid’in yeni Mesut Özil’i olabilir” yorumları yapılmaya başlandı.

Arda Güler’in bu performansıyla birlikte, Avrupa’nın önde gelen takımlarının dikkatini çekmesi bekleniyor. Futbolseverler, Arda’nın gelecekteki başarısını ve hangi takımda oynayacağını merakla bekliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın