Altay Bayındır resmen imzaladı

 Altay Bayındır resmen imzaladı
Okunuyor Altay Bayındır resmen imzaladı

Altay Bayındır’ın Fenerbahçe’deki akıbeti netlik kazandı. Kontratının son yılına giren başarılı kaleci, Sarı-Lacivertlilerle anlaşma sağladı. Altay Bayındır ile yeni sözleşme imzalayacak olan Fenerbahçe, milli file bekçisinin serbest kalma bedelini 25 milyon euro (440 milyon TL) olarak belirledi.

Altay Bayındır konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Fenerbahçe’nin 2019-20 sezonu başında Ersun Yanal’ın ısrarıyla 1,5 milyon euroya transfer ettiği Altay Bayındır, kısa sürede gösterdiği performansla Sarı-Lacivertli taraftarların gönlünü fethetmişti.

ALTAY BAYINDIR KONUSUNDA YANAL HAKLI ÇIKTI

Söz konusu dönemde yabancı kaleci transferi yapmayı düşünen Ali Koç yönetimi, Ersun Yanal’ın diretmesiyle Altay Bayındır’da karar kılmıştı. İlerleyen süreçte deneyimli teknik adamın haklılığı bir kez daha ispatlanmış oldu.

ANLAŞMA SAĞLANDI

Kariyerini Avrupa’da sürdürmek isteyen ancak Fenerbahçe’ye iyi bir bonservis kazandırmadan ayrılmayı düşünmeyen Altay Bayındır, kısa süre içinde Sarı-Lacivertlilerle yeni kontrat konusunda anlaşma sağladı.

ALTAY BAYINDIR’IN MAAŞINA YÜZDE 66 ZAM

Fenerbahçe 4 yıllık sözleşme konusunda el sıkıştığı Altay Bayındır’ın maaşına da yüzde 66 zam yaptı. Başarılı file bekçisi yeni sezondan itibaren Fenerbahçe’den yıllık 2 milyon euro kazanacak.

SERBEST KALMA BEDELİ 440 MİLYON TL

Öte yandan Fenerbahçe, Altay Bayındır’ın yeni sözleşmesine serbest kalma bedeli de koydu. Aksam.com.tr’nin haberine göre milli kalecinin kontrat fesih bedeli 25 milyon euro (440 milyon TL) olarak belirlendi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın