Ali Koç’un Karnesi

 Ali Koç’un Karnesi
Okunuyor Ali Koç’un Karnesi

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’ın 20 yıllık döneminin ardından 2018’de göreve gelen Ali Koç’un başkanlığını üstlendiği sezonlarda sarı-lacivertli takım beklentilerin oldukça uzağında kaldı.

Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe; Süper Lig, ZTK ve Avrupa Ligi’nde 160 maça çıktı. 76 galibiyet, 39 beraberlik ve 45 mağlubiyet elde eden Fenerbahçe, yüzde 47.5’lik galibiyet oranı elde edebildi.

TEKNİK DİREKTÖR İSTİKRARI SAĞLANAMADI

Fenerbahçe’de taraftarların büyük umutlarla başkan olmasını istediği Ali Koç 2018 yılı haziran ayında göreve geldi. Bu zamana kadar 8 teknik direktör ile çalışan Ali Koç, teknik direktör konusunda da istikrarı sağlayamadı. Ali Koç başkanlığı döneminde 2’si geçici olmak üzere toplamda 8 teknik direktörle çalıştı. Tahir Karapınar ve Zeki Murat Göle giden hocaların yerlerine geçici olarak görev alırken, Phillip Cocu, Erwin Koeman, Ersun Yanal, Erol Bulut ve Emre Belözoğlu sarı-lacivertli takımın başında yer aldı. Ali Koç dönemindeki teknik adamların görev süresi şöyle: Cocu: 15 maç, Koeman: 10 maç, Ersun Yanal: 54 maç, Zeki Murat Göle: 2 maç, Tahir Karapınar: 9 maç, Erol Bulut: 34 maç, Emre Belözoğlu: 10 maç, Pereira: 21 maç.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın