Ali Koç’tan Galatasaray ve Arda Turan’a sert sözler

 Ali Koç’tan Galatasaray ve Arda Turan’a sert sözler
Okunuyor Ali Koç’tan Galatasaray ve Arda Turan’a sert sözler

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 2-1 kazandıkları Fatih Karagümrük maçının ardından Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Arda Turan’a sert sözler söyledi.

Sarı-lacivertli taraftarlara, takıma inanmaya devam etmeleri konusunda seslenen Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara ilişkin ise şunları aktardı:

Bu insanların, koskoca adamların yalanları, iftiraları 1 haftada neredeyse her gün konuşup başta beni ve kulübümü hedef almaları bunlara ayak uyduramayız, yetişemeyiz. Müthiş bir yalan, iftira kampanyası ve algı operasyonu yapıyorlar. Yapsınlar canları sağ olsun ama sanmayın ki biz bunlara cevap vermeyeceğiz. İlgili arkadaşlar zamanı gelince bilgi ve belgelerle cevabını verecektir ama bu zihniyet var olduğu sürece Türk futbolunda hiçbir zaman ne barış, ne dostluk, ne de kardeşlik olur.

Ali Koç, Galatasaraylı futbolcu Arda Turan’ın Fenerbahçe maçından sonra soyunma odasında küfrettiği için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından aldığı 2 maçlık cezanın sorulması üzerine ise “Ona az bile vermişler.” şeklinde cevap verdi.

Galatasaray cephesinden çok ağır ithamlara maruz kaldıklarını ve Türk medyasının bunu araştırması gerektiğini anlatan Koç, “Küfür mü edildi, 3 bin kişi mi sokuldu, localara adam mı alındı biz bunların cevabını misliyle vereceğiz. İlgili arkadaşlarım verecek, şu an değil. Türk futbolunun kalitesinde yöneticilerin tutumu da çok çok önemli. Söylemleri de çok çok önemli. Dikkat ediyorum basında 1 haftadır ‘Ya bravo Fenerbahçe’ye hiç muhatap olmuyorlar, bu toplara girmiyorlar, ortamı germiyorlar’ demiyorsunuz. Sizden özellikle rica ediyorum bu iddiaları ki biz iftira diyoruz. Dinimizde en büyük günah iftiradır. Koskoca adamların iftiralarını bir araştırmanızı doğru mu yanlış mı?” değerlendirmesinde bulundu.

Sarı-kırmızılı yöneticilerin yaptığı açıklamalarla devletin kurumlarını da zan altında bıraktığını vurgulayan Koç, “Biz bir yere kadar yaşa, duruma hürmet gösterebiliriz. Bugüne kadar da gösterdik ama biz de bir camiayı temsil ediyoruz. Onun için tez zamanda ilgili arkadaşlarım ne cevap hak ediyorlarsa vereceklerdir ama ayıp ediyorlar. Biz kaostan beslendiklerini biliyoruz ama kaos oluşturarak ne kendi kulüplerine ne de Türk futboluna fayda sağlayabilirler.” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın