Ali Koç’ta Teknik Direktör Kararı

 Ali Koç’ta Teknik Direktör Kararı
Okunuyor Ali Koç’ta Teknik Direktör Kararı

Fenerbahçe’de gelecek sezon planlaması devam ederken Sarı-lacivertlilerde yeni hoca büyük ölçüde kesinleşti.

Jorge Jesus ve Joachim Löw ile görüşen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, maddi imkanları düşünerek flaş bir karar aldı. Süper Lig’de 9 maçta 25 puan toplayarak ikinci sıraya kadar yükselen Fenerbahçe’de teknik direktör İsmail Kartal’ın önümüzdeki sezon takımın başında yer alma ihtimali çok yüksek.

Sabah’ta yer alan habere göre, Joachim Löw ve Jorge Jesus ile görüşmelerini sürdüren başkan Ali Koç’un hem camianın hocaya büyük desteği hem de yüksek maliyet nedeniyle gelecek dönemde de İsmail Kartal ile çalışma fikrine yakınlaştığı öğrenildi.

RİSK YOK, İSMAİL KARTAL VAR

Alman teknik direktör Löw’ün istediği kadroyu kurmak için 30 milyon euro bütçe talep etmesi de başkan Koç’u sıkıntıya sokarken, kadrosunu ve sistemini oturtan Kartal ile devam ederek yeni bir risk almaktan kaçınacağı bildirildi.

TARİHE GEÇTİ

Süper Lig’de Fenerbahçe’yi en az 15 maç çalıştıran yerli hocalar arasında maç başı puan ortalaması en yüksek teknik direktör İsmail Kartal oldu. Sarı-Lacivertli takımın başında 47 maça çıkan Kartal, 104 puan toplamayı başardı ve 2.21’lik puan ortalaması tutturdu. 60 yaşındaki teknik adam bu etkili performansıyla yerli antrenörler arasında zirvede yer aldı.

İsmail Kartal’a yakın grafik sergileyen diğer isim Mustafa Denizli… Fenerbahçe’nin başında 51 maça çıkan Denizli 2.16’lık puan ortalaması yakaladı. 3. sırada ise Aykut Kocaman var.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın