Ali Koç Teknik Direktör Tercihini Yaptı

 Ali Koç Teknik Direktör Tercihini Yaptı
Okunuyor Ali Koç Teknik Direktör Tercihini Yaptı

Fenerbahçe’de başkan Ali Koç kadroya uygun bir teknik direktörü takımın başına getirmek istiyor.

Sarı-Lacivertliler yeni hocasıyla Mesut Özil, İrfan Can, Valencia, Pelkas gibi isimleri düzenli olarak ilk 11’de oynatarak şampiyonluk yarışında yeniden iddialı duruma gelmeyi planlıyor.

Portekizli teknik adam döneminde birçok yetenekli isim düzenli olarak forma şansı bulamazken yeni gelecek ismin Mesut Özil, İrfan Can, Valencia, Pelkas gibi futbolcuları bir arada oynatıp takımın hücum potansiyelini ortaya çıkarması bekleniyor. Ali Koç’un görüşmelerde son aşamaya geldiği ve yeni teknik direktörün kısa süre içinde açıklanacağı öğrenildi.

VITOR PEREIRA’DA SIKINTININ ANA SEBEBİ TESPİT EDİLDİ

Vitor Pereira sonrası Fenerbahçe’de teknik adam arayışları sürüyor. Sarı-lacivertliler yerli ve yabancı alternatifler üzerinde değerlendirme yapıyor. Skorer’in haberine göre bu değerlendirmede en önemli konu takımın oynayacağı oyun ve sistem. Vitor Pereira döneminde 3’lü sistemde ısrar edildi. Bunun yanı sıra birçok yetenekli isim de tercih edilmedi. Bu da bir anlamda sıkıntının ana sebeplerini oluşturdu.

YETENEKLİ İSİMLERİ BİR ARADA OYNATACAK HOCA ARANIYOR

Bu nedenle Mesut Özil, Pelkas, Sosa, İrfan Can, Mert Hakan ve Valencia gibi yetenekli isimleri mümkün olduğunca bir arada oynatacak ve takımın hücum potansiyelini ön plana çıkaracak isim arayışı söz konusu.

ALİ KOÇ TEKNİK DİREKTÖR KONUSUNDA SON AŞAMAYA GELDİ

Yerli adaylar arasında İsmail Kartal alternatif isim olarak düşünülüyor. Öncesinde ise bazı yabancı teknik adamlarla görüşmeler yapılıyor. Vitor Pereira döneminde başlayan bu görüşmeler artık son aşamaya geldi. Başkan Ali Koç kısa süre içinde kararını verecek. Şu anda yeni teknik adamın kadro potansiyelini sahaya yansıtması en önemli kriter olarak belirlenmiş durumda.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın