Ali Koç Açtı Ağzını…. TFF’nin ibrası, Yayıncı Kuruluş ve Borçlar

 Ali Koç Açtı Ağzını…. TFF’nin ibrası, Yayıncı Kuruluş ve Borçlar
Okunuyor Ali Koç Açtı Ağzını…. TFF’nin ibrası, Yayıncı Kuruluş ve Borçlar

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, TFF’nin olağan genel kurul toplantısında çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

TFF’NİN İBRASI KONUSU

Ali Koç, TFF’yi ibra etme konusunda çekimser davranacaklarını ifade etti ve; “Yayıncı kuruluş konusunda yaşanan sorunlardan dolayı TFF’nin bu genel kurulunda ibra konusunda çekimser davranacağımızı herkesin huzurunda açıklamak istiyorum” şeklinde konuştu.

YAYINCI KURULUŞ KONUSU

Hep onların istediği oluyor, hep! Bu nasıl bir düzendir. Yapılan indirimlerin tutarı 394 milyon dolar! Bu sene ne olacak bilmiyoruz! 21-22 sezonu için bir anlaşma yok, bu nasıl olabilir! Ligin 5. haftasında anlaşma sağlanıyor. Geçen sezon da böyle oldu

ÇIKIN AÇIKLAYIN SAYIN BAŞKAN

Bizi yayıncı kuruluş karşısında koruyabilecek tek bir amir var; TFF. Bize gelen bilgi TFF Başkanı, bazı yerlerde yayıncı ile ilgili sorun olmadığını söylüyor. Buradan soruyoruz başkana; Yayıncı ile ilgili bir sorun var mı, yok mu? Herkesin önünde çıkın bunu açıklayın.

AHLAKSIZLIK, ACİZLİK

İki hafta imzaladığımız ortak açıklama benim şahsıma mal edildi, çok yazık! Çok ahlaksızca bazı kulüpler aranarak ‘Ali Koç’un kuyruğuna takılmayın’ dendi. TFF Yönetiminde bir ya da birden çok kişi, pek çok kulübü arayarak Ali Koç’un dümen suyuna girmeyin dedi. Bu acizlik. Bunu yapan kişiler benden değil Fenerbahçe Spor Kulübü’nden özür dilemek zorunda, bu özrü bekliyoruz. TFF algı yönetimi algı yönetimi yapmayı tercih ediyor

TFF İLE TOPLANTI YAPTIK

Kulüpler Birliği Vakfı olarak 19 kulübün imzasıyla sorunlarımızı dile getiren bir açıklama yapmıştık. TFF ile dün gece ilk defa bu konuda bir toplantı yaptık. Mutabık kalınan konuların da tez zamanda yürürlüğe gireceğini düşünüyorum. Samimi olmanızı bekliyorum.”

BENZER DÜŞÜNMÜYOR OLABİLİRİZ

Her konuda benzer düşünmüyor olabiliriz ama çözüm odaklı ilişkilerle çok ciddi yol alacağımıza inanıyorum. Bu kadar sorun yaşanırken TFF’nin en azından bizler daha önce çağırıp dinlemesini isterdik.

TÜRK FUTBOLU ÇÖKMÜŞ

Türk futbolu güvensizlik, karmaşa, adil ortamdan uzak, finansal açıdan çökmüş durumda.Ben, Türk futbolunda dibe vurduğumuzu sanıyordum ama biz bu kafayla gidersek daha da dibe vuracağız.

KULÜPLERİN DE SUÇU VAR

Futbolun bugün içerisinde olduğu durumda kulüplerin de suçu vardır ancak bunu çözmek istiyorsak bir irade şarttır. Avrupa ile makas çok açıldı! Çözmek sorun mu? Bence değil! Her sorunu aşabiliriz ama yeter ki gerekli irade olsun”

FUTBOL BİR DEVLET STRATEJİSİ OLMALI

Türkiye’nin futbolda bir devlet stratejisi olması gerektiğine inanıyorum. Futbolun her kademesinde bir değişime ihtiyacımız var ama soruyorum; böyle bir irade sergiliyor muyuz yoksa günü mü kurtarıyoruz.”

Ülkemize yeni bir futbol aklı sergilememizin zamanı geldi de geçiyor bile. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türk futbolunun kalkınması için elimizden geleni yapmaya hazırız ama bunun için sağlıklı bir ortam olması gerekir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın