Ali Gültiken: “İnanmış Bir Beşiktaş Var”

 Ali Gültiken: “İnanmış Bir Beşiktaş Var”
Okunuyor Ali Gültiken: “İnanmış Bir Beşiktaş Var”

Ali Gültiken, Beşiktaş’ın Süper Lig’in 30. haftasında deplasmanda Başakşehir’i 3-2 yendiği karşılaşmayı değerlendirme altına aldı. değerlendirdi.

“Beşiktaş oyun seviyesi artık başkalarının ne oynadığı ile ilgili bir konumu geçti. Kendi oyun anlayışını dominant yansıtan bir Beşiktaş var, rakip kim olursa olsun, ne oynarsa oynasın bu değişmiyor, Beşiktaş oyunundan taviz vermiyor.”

“Beşiktaş, rakibine fırsat vermeden en kısa sürede topu geri almaya çalışıyor. Savunma bloğunu orta saha yuvarlağının çok daha önüne çıkartarak, Demba Ba ya da Crivelli’nin topla buluşmasını engellemek için oyun alanını daraltarak oynuyor.”

“BEŞİKTAŞ ÇOK ETKİLİYDİ”

“1-0 yakalıyorsunuz, 1-1 oluyor, oyunu değiştirmek için tekrar etki altına alıyorsunuz, 2’yi atıyorsunuz, 2-2 oluyor, tekrar vazgeçmiyorsunuz. Beşiktaş, goller dışında çok pozisyon etkinliği bulamamış gibi gözükebilir ama oyunda çok etkiliydi.”

Oyunun içerisinde kazanmaya çok inanmış, hiçbir şekilde tereddütü olmayan bir Beşiktaş var. Rakibe de bunu yansıtıyor Beşiktaş.”

“Oyunun içinde Ghezzal ve Josef’i çok beğendim, oyuna çok etki ettiler. Ljajic’i de beğendim, biraz daha ceza alanına girmesini beklerdim. Aboubakar yine etkiliydi, iyi kapattılar ama etkiliydi. Rosier yine aynı şekilde.”


“BAŞARI İÇİN GEREKEN YAPILIYOR”

“İyi ve etkili bir Beşiktaş var, deplasmanda 3 gol atıyorsunuz. 20 oyuncudan bahsediyoruz Beşiktaş’ta gol atmış. Herkesin bu işe inandığını gösteriyor bu. Herkesin taşın altına elini soktuğunu ve başarı için gerekeni yaptığını gösteriyor bu.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın