Ali Gültiken: Galatasaray, Her Şeyi Yapabilecek Bir Takım Oldu

 Ali Gültiken: Galatasaray, Her Şeyi Yapabilecek Bir Takım Oldu
Okunuyor Ali Gültiken: Galatasaray, Her Şeyi Yapabilecek Bir Takım Oldu

Spor yorumcusu Ali Gültiken, Galatasaray’ın Kasımpaşa’yı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı yorumladı

Ali Gültiken, Galatasaray için “Bazen yüksek top, bazen kanat organizasyonu, her şeyi yapabilecek bir takım oldu Galatasaray. Mücadele anlamında keyifli ve heyecanlı bir maç oldu. Son dakikaya kadar gol beklentisi olan taraftarlar açısından da ciddi bir heyecan taşıdı maç. Seyir zevki de vardı.” yorumunu yaptı.

– “Bugün belirleyici olan şart oyunculardan daha çok zemindi. Saha hazırlandığı şekil itibariyle iyiydi ve Galatasaray’ın muazzam bir oyunu vardı 20-25 dakika.

– “Maçı seyrederken şunu düşündüm. Tecrübelerimiz diyor ki, ‘Maç bu zeminde, bu şekilde 1-0 giderse maç içerisinde kazaya uğraman veya başına iş alabilirsin.’ Nitekim Galatasaray’ın üstün ve çok iyi oynadığı maç, Galatasaray’ı her maç 1 fazla oynatan Muslera’nın bireysel hatasıyla beraberlik noktasına geldi.”

“MUAZZAM BİR GERİ DÖNÜŞ YAPTI!”

– “Zemin çok ağır, savunma yapan takıma büyük avantaj sağlar. Nitekim öyle bir durum oldu. Hem savunmayı aşacaksınız, hem zeminle uğraşacaksınız, hem mücadele edeceksiniz. Muazzam bir geri dönüş yaptı Galatasaray. Kolay değil.”

“MUHAMMED, GALATASARAY’I BAMBAŞKA YAPTI”

– “Galatasaray, muhteşem bir kazanma inadı içerisinde. Çok istiyor, çok arzu ediyor. Oyun olarak da bu arzusunu sahaya yansıtıyor. Bu önemli. Bir sürü oyuncu değişikliği var 11’de, 6 tane. Ancak, oyun aynı, aynı tempo, aynı güçte, aynı baskı, aynı istek, aynı coşku.”

“KASIMPAŞA’YA DA TEBRİKLER”

– “Fatih Hoca’nın da ikinci yarıdaki müdahaleleri önemli. Sahaya, şartlara rağmen çok önemli bir dönüş oldu. Burada tabii ki Kasımpaşa’nın da mücadelesini alkışlıyorum. Galatasaray nasıl ağır bir mücadele verdiyse, Kasımpaşa da aynı mücadeleyi verdi. Skoru da belirli bir noktaya kadar getirdi. Kolay değil Galatasaray gibi oyun ve hücum silahı olan bir rakibe karşı yalnızca savunmayla oyuna tutabilmek.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın