Alex de Souza’dan Sonra Bir İlk

 Alex de Souza’dan Sonra Bir İlk
Okunuyor Alex de Souza’dan Sonra Bir İlk

Rizespor karşısında hat-trick ile takımın galibiyetinde önemli pay sahibi olan Serdar Dursun, Alex de Souza’yı geride bıraktı.

Milli futbolcu, Çaykur Rizespor maçında Alex de Souzadan sonra bir ilki gerçekleştirdi. Süper Lig’in 34. haftasındaki Çaykur Rizespor’u 6 golle geçen Fenerbahçe’de ilklerin gecesi yaşandı. Serdar Dursun’un 3 gol ile yıldızlığı karşılaşmada, Alex de Souza ayrıldığından bu yana hiçbir ismin yanına yaklaşamadığı bir rekor da daha egale edildi.

ALEX DE SOUZA’DAN SONRA BİR İLK BAŞARILDI

Opta Can verilerine göre, Serdar Dursun, Çaykur Rizespor’a yaptığı hat-trick ile bu sezon ikinci kez bunu başardı ve 2010-2011 sezonunda üç kez hat-trick yapan Alex de Souza’dan bu yana 2 ve üstü hat-trick yapan ilk Fenerbahçe oyuncusu oldu.

Serdar Dursun, Çaykur Rizespor maçında sezonun kendi adına ikinci hat-trick’ine imza atarken ilk hat-trick’i de yine bir Rizespor karşılaşmasında gelmişti. Sezonun ilk yarısında Kadıköy’de oynanan maçta milli futbolcu, Rizespor ağlarını yine 3 kez bulmuştu.

Öte yandan bu sezon sarı lacivertli formayla tüm kulvarlarda 33 maçta sahaya çıkan Serdar Dursun, 13 gol ve 3 asistlik performans ortaya koydu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın