Ahmet Nur Çebi’den Sörloth Transferi İtirafı

 Ahmet Nur Çebi’den Sörloth Transferi İtirafı
Okunuyor Ahmet Nur Çebi’den Sörloth Transferi İtirafı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Valerien Ismael’in ısrarla istediği Sörloth transferi hakkında önemli açıklamarda bulundu.

Başkan Ahmet Nur Çebi, Milliyet Gazetesi’nden Bilal Meşe’ye özel açıklamalarda bulundu. Çebi, transfer gelişmelerinden Valerien Ismael’in takımın başına getirilmesine kadar birçok konuda görüşlerini paylaştı.

Ceyhun Kazancı, Valerien Ismael ve taraftarların, Alexander Sörloth’u çok istediğini görüyoruz. Norveçli golcüyü kiralık mı, bonservisiyle birlikte mi düşünüyorsunuz?

“Sörloth’u ne alacağımı söyledim, ne almayacağımı. Transfer işi gizlidir. Sörloth’un bonservisi bize uyarsa tabii ki isterim. Hesap, kitap yapacağız. Beşiktaş’ın şartlarına ne uygunsa onu yapacağız.”

Rıdvan Yılmaz’ın talipleri hızla artıyor. E.Frankfurt ve Torino’nun Rıdvan için kulübe resmi teklif yaptığı doğru mu?

“Evet doğru, Rıdvan için resmi teklif geldi ama satmayı düşünmüyoruz. Bu yüzden bir bonservis belirlemedik. Ama 10 milyon euroyu bulması lazım teklifin. Bu sezon 10 milyon euroyu getiren olursa Rıdvan’ı Avrupa’ya gönderirim. Mühim olan Rıdvan’ı satmak kadar, yerine yeni birini koyabilmektir.”

Valerien Ismael ismini Türkiye’de kimse duymamıştı. Siz birden buldunuz, getirdiniz. Nereden buldunuz? Kim önerdi? Tercihinizde ne etkili oldu?

“Ismael’in bir hocalık kariyeri var. Bütün isimlerin kariyerlerine bakıyoruz. Gençlere değer veren, hırslı, çalışkan bir isim. 8 şampiyonluğu olan hocayı değil de 8 şampiyonluğu kazanma ihtimali olan hocayı bulursan başarılı olursun. Sen çalışmayıp para kazanan, çalışmadan okulunu geçen birini gördün mü? Hoca sabahtan akşama kadar maç izliyor.”

Peki Sergen Yalçın’ın ayrılması doğru muydu, yanlış mıydı?

“Sergen’in kalmasını istedim. Ben çok baskı yaptım kendisine. İki kereden sonra üçüncü kez kal desek onu yıpratacaktık. Üst üste gelen puan kayıplarından hoca da tedirgin oldu. İyi bir Beşiktaşlı çünkü. Ayrılık Sergen hocanın Beşiktaş’a verdiği değerden kaynaklandı.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın