Ahmet Nur Çebi’den Hakem İsyanı

 Ahmet Nur Çebi’den Hakem İsyanı
Okunuyor Ahmet Nur Çebi’den Hakem İsyanı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Sivasspor-Beşiktaş maçı öncesi mücadelenin hakemiyle ilgili yaptığı sert açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi’nin hakem Yaşar Kemal Uğurlu’yla ilgili yaptığı açıklamaların kendilerini rahatsız ettiğini belirten Sivasspor, ‘Kimse aba altından sopa göstermesin’ ifadelerini kullandı.

Sivasspor’un yaptığı açıklama şöyle:

“Ahmet Nur Çebi’nin “Sivasspor ile oynayacağımız maçta gözüm tamamen hakemler üzerinde olacak. Lig arasında zaten ayrıntılı değerlendirme yapmak için hazırlanıyorum. Bu maça Yaşar Kemal Uğurlu ve yardımcıları atanmış. Hepsi dikkatli ve adil olacak! Haksızlık istemiyoruz. Hakkımızı kimsenin yemesine tahammülümüz yok. Bu saatten sonra hakem yönetimleri ile bizzat ilgileneceğim.” açıklaması tarafımızca; hakemleri iyi niyetle uyarmaktan ziyade, onların baskı altına alınmasına sebep olacak bir açıklama olarak yorumlanmış ve bizi rahatsız etmiştir.

Bu tür açıklamaların, maçın atmosferini olumlu etkilemesi düşünülemez, aksine gergin bir ortam oluşmasına sebep olur ve Türk futboluna hiçbir katkı sağlamaz. Maçın oynanmasına saatler kala kimse aba altından sopa göstermesin.

Cumartesi akşamı sadece futbolun ve ortaya konulan mücadelenin konuşulacağı, saha dışı etkenlerden kimsenin medet ummayacağı dostça bir müsabaka temenni ediyoruz.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın