Ahmet Nur Çebi : Dorukhan Fenerbahçe’ye Giderse Üzülürüm’

 Ahmet Nur Çebi : Dorukhan Fenerbahçe’ye Giderse Üzülürüm’
Okunuyor Ahmet Nur Çebi : Dorukhan Fenerbahçe’ye Giderse Üzülürüm’

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi  açıklamalarda bulundu. Çebi, “Fenerbahçe’den bana gelmiş bir gelişme yok. Dorukhan’ın menajeri ”Avrupa’da takım olursa gideriz” diye bir isteği var, ay sonuna kadar bekleyeceğiz. Ya da Dorukhan başka yerde devam edecek. Zorla güzellik olmaz” dedi.

-Bütün transferlerde Sergen hocamızın görüşlerini ve onayını aldık. Yaz transfer  dönemini planlığımız gibi yaptık ama kış transfer dönemi zorlu bir transfer dönemidir, ara transfer dönemi sağlıklı bir dönem değil.

“Cenk hiç aklımdan çıkmadı”
-Cenk Tosun, Beşiktaş’ta çok önemli işler yapmış bir oyuncuydu. Yaz transfer döneminde de çok istedim, olmadı ama hiç aklımdan çıkmadı.

-Abdullah Avcı ile asla 3 yıllık kontrat düşünmezdim. Onlar gidebiliyor ama kulüp eli, kolu bağlı, bunları seyrediyor. Aradaki farkı şimdi bizim ödememiz gerekiyor ama anlaşacağımızı düşünüyorum. Bunlar hukuksal konular ama duygusal da konular.

“Zorla güzellik olmaz”
-Dorukhan ile anlaşmıştık ama menajerlerin araya gelmesiyle beraber başka şeyler düşündü, Dorukhan’ın önünde sözleşme duruyor, isterse imzalar, zorla güzellik olmaz.

“F.Bahçe’den Dorukhan’a teklif yok”
“Fenerbahçe’den Dorukhan için girişim var mı?” sorusuna Çebi, “Dorukhan’ın Fenerbahçe’ye transferi tabii ki rahatsız eder üzülürüm ama ücretini artırmam. Kulübümü bu konuma düşürmem. F.Bahçe’den bana gelmiş bir gelişme yok. Dorukhan’ın menajeri ”Avrupa’da takım olursa gideriz” diye bir isteği var, ay sonuna kadar bekleyeceğiz. Ya da Dorukhan başka yerde devam edecek” cevabını verdi.

“Çok daha fazla hassas olun”
-Hakemlere sesleniyorum adaletsizliğe sakın yer vermeyin. Birileri düşüyor birileri şampiyon oluyor çok daha fazla hassas olun

 “Taş Üstünde Taş Bırakmam”
-Beşiktaş’ın önü kesilecek, şampiyon yapmayacaklar’ söylemleri var. 2 etmen olabilir ya TFF ya da hakemler. Hakemler Beşiktaş’ın önünü kesecek bir tavır ortaya koyarlarsa emin olun taş üstünde taş bırakmam, yer yerinden oynar.

“Sergen Yalçın istediği zaman kontratını uzatırız”
-Sergen Yalçın istediği zaman kontratını uzatırız. Bunu daha önce de söyledim. Şu an sözleşme konuşma zamanı değil. Onun da tek odak noktası şampiyonluk.

-Tüzüğün bana tanıdığı sürece görevimi yapmak istiyorum. Sağlığım ve ekonomim müsaade ettiği sürece devam edeceğim.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın