Acun Ilıcalı, bir kulüp daha satın alıyor

 Acun Ilıcalı, bir kulüp daha satın alıyor
Okunuyor Acun Ilıcalı, bir kulüp daha satın alıyor

İngiltere Championship ekibi Hull City’nun sahibi Acun Ilıcalı, genç oyuncuların süre alabileceği yeni bir kulüp satın alma projesini anlattı.

Hull Daily Mail’de açıklamalarda bulunan Ilıcalı, kulüpte en son 16 transferin yapıldığı ve bu oyunculardan hiçbirin altyapıdan gelmediğini söyledi. Altyapıdan direkt olarak A takıma yükselmenin zor olduğunu anlatan Ilıcalı, bunun önüne geçmek için herhangi bir ligde bir kulüp satın almak ve potansiyeli olan genç yetenekleri orada oynatmak istediğini dile getirdi.

“Benim düşüncem aslında genç yeteneklerimizi geliştirmemize yardımcı olabilecek başka bir kulüp satın almak. Eğer bunu başarabilirsem, genç oyuncularımıza yardımcı olacak bir takım satın almak istiyorum, ayrıca zor maçların oynandığı iyi bir ligde daha fazla genç oyuncu oynatmak istiyorum ki kendilerini geliştirebilsinler ve daha üst seviyelere çıkmamıza yardımcı olsunlar.” şeklinde konuştu.

Hull City, geçtiğimiz yaz transfer döneminde Allahyar Sayyadmanesh’e 4.50 Doğukan Sinik’e 4 ve Ozan Tufan’a ise 3 milyon euro bonservis ödeyerek toplamda 11.5 milyon euro harcadı. Acun Ilıcalı’nın takımı, transfer ettiği diğer 13 futbolcuya herhangi bir ücret ödemedi. Ayrıca Hull City, sol kanat oyuncusu Keane Lewis-Potter transferinden ise 19 milyon euro kasasına koydu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın