Aboubakar’dan Fenerbahçe ve Galatasaray’a Cevab

 Aboubakar’dan Fenerbahçe ve Galatasaray’a Cevab
Okunuyor Aboubakar’dan Fenerbahçe ve Galatasaray’a Cevab

Bu sezon hem Süper Lig hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyonluk yaşayan Beşiktaş’ta sıcak gelişmeler yaşanıyor. Kara Kartal’ın yıldız golcüsü ortaya atılan tüm transfer haberi için net cevap verdi.

Golcü futbolcu, Fenerbahçe ve Galatasaray’la ,ilgili transfer haberlerine açıklık getirdi.

“Bu sene benim için hüzünlü bir dönem oldu çünkü annemi kaybettim . Bu nedenle kupayı ve şampiyonluğu kaybetmemem gerekiyordu, ve başardım . Evet son maçlarda oynayamadım ama her zaman onların yanındaydım. Tüm takım arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim”

“Coşkumu kaybetmedim, kaybedeceğimi sanmıyorum”

 “Ben hedefleri olan bir futbolcuyum. Her zaman kazanmak isteyen bir futbolcuyum. Bu nedenle takımımın, takım arkadaşlarımın, hocamın, taraftarımın mutlu olmasını yani kazanmasını isterim. İster saha içinde ister saha dışında bu coşkumu hiç kaybetmedim, kaybedeceğimi de sanmıyorum” diye konuştu. 

“Sergen Yalçın çok iyi bir hoca olacak”

“Hocamız iyi bir enerji verdi bize. Biz de grup olarak ona yardımcı olmaya çalıştık. Tecrübeli oyuncu olarak bizler başta olmak üzere. Bazı çekingen oyuncular var, onlar arka planda kalmamalı, onları itmek gerekiyor. Oyuncu grubu da çok büyük bir performans gösterdi. Tekrar hocamıza gelecek olursak; iyi bir hocamız var, iyi yolda ilerliyor, kendisini geliştirip çok daha iyi bir hoca olacağına eminim” ifadelerini kullandı. 

“Fenerbahçe ve Galatasaray’a gitmeyeceğim”

Transferde adı Beşiktaş’ın ezeli rakipleriyle anılan futbolcu, “Fenerbahçe ve Galatasaray ile adım anılıyor ama ben sadık, gururlu, samimi ve içten bir insanım. Bu kulüplere gitmeyeceğim” açıklamasını yaptı. 

“Sadece Ghezzal değil, çok sayıda iyi oyuncu var”

“Sadece Ghezzal değil, takımımızda çok fazla iyi oyuncu var. Diğer oyuncularla da iyi anlaştığımı düşünüyorum. Çünkü benim oyun anlayışımda hangi oyuncunun ne yeteneği var; topu önüme mi atar, ayağıma mı atar, ya da kendisi mi ister, bunları anlamaya çalışıyorum. Bunun için hareketlenmelerimi ona göre yapıyorum ve hepsiyle de iyi anlaştığımı düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

“Fenerbahçe maçını unutamıyorum”

Aboubakar, Süper Lig’de en unutamadığı maçın Fenerbahçe derbisini olduğunu belirterek, “En sevindiğim maç, Fenerbahçe ile deplasmanda oynadığımız ve 4-3 kazandığımız maçtı. İlk 2 golü ben attım, sonra yanılmıyorsam diğer goller Necip Uysal ve N’Sakala’dan geldi. Önemli ve anlamlı bir galibiyetti bizim için. En üzüldüğüm maç da Gaziantep maçından önceki maçta (Malatyaspor) hoca beni çıkarmıştı, o maçta çok sinirlenmiştim. Çünkü ben sahada olmayınca dayanamıyorum” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın