Aboubakar Menajeri Konuştu Fenerbahçe ve Galatasaray…

 Aboubakar Menajeri Konuştu Fenerbahçe ve Galatasaray…
Okunuyor Aboubakar Menajeri Konuştu Fenerbahçe ve Galatasaray…

Beşiktaş’ın Porto’dan kiralık olarak aldığı Vincent Aboubakar attığı goller ile Beşiktaş’ın Şampiyonluk yolunda büyük katkısı olan yıldız golcü Lig’in son haftasında forma giyemedi.

Kariyerinde yaşadığı sıkıntılar yüzünden beklenen patlamayı yapamayan Aboubakar, Porto’da geçtiğimiz sezon sakatlığı sebebiyle fazla forma giyme şansı bulamadı. Aboubakar geçtiğimiz sezon sadece 10 maçta görev alabildi

ABOUBAKAR’A ÖZEL SÖZLEŞME 

Bu sezon başında Beşiktaş’a kiralanan Aboubakar, Siyah Beyazlı kulüple sözleşme imzaladı. Kamerunlu golcünün sözleşmesinde dizinden sakatlık yaşaması durumunda sözleşmesi feshedilir maddesi yer alıyordu. Aboubakar, şampiyonlukla tamamlanan 2020-2021 sezonunun son haftalarında sakatlığı sebebiyle forma giyemedi.

ATTIĞI GOLLERLE SEZONA DAMGA VURDU 

Sezon boyunca attığı gollerle takımını ayakta tutan ve kazanılan şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Aboubakar’ın sakatlığını bahane ederek daha yüksek maaş talebinde bulunduğu gerekçesiyle sezonun son haftalarında bilerek forma giymediği iddia edilmişti. Aboubakar ise bu iddiaları yalanlamıştı.

ABOUBAKAR’IN MENAJERİNDEN OLAY YARATACAK AÇIKLAMA 

Beşiktaş ve Aboubakar arasında transfer görüşmeleri devam ediyor. Kamerunlu golcü her fırsatta Beşiktaş’ta kalmak istediğini ifade etse de iki taraf arasında henüz anlaşma sağlanamadı.

Aboubakar’ın menajeri Nir Zahavi, Ajansspor’a Aboubakar’ın geleceği hakkında flaş açıklamalarda bulundu. İşte Zahavi’nin açıklamaları;

Menejer: Bugün ortada bir gerçek varsa o da tarafların devam etmesi için yeni bir anlaşmanın şart olduğu. Aboubakar, daha önce yaptığı açıklamada sakatlanana kadar sözleşmesinde 30 maç şartı olduğunu bilmediğini söyledi. Bu şaşırtıcı açıklamadan sonra gözler oyuncunun menajerine çevrildi

3 MİLYON EURO TALEP EDİYOR 

Elde edilen bilgilere göre de Beşiktaş’ta Aboubakar krizinin baş rol oyuncusu menajeri! Kendisini futbola yeniden kazandırdığı için her fırsatta Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye teşekkür eden Aboubakar’ın menajeri Nir Zahavi, sezon ortasında yeni sözleşme için girişimlerde bulundu. Ve 1.5 milyon Euro olan yıllık alacağın iki katına çıkartılmasını talep etti. Aboubakar cephesi 3 milyon euro talep etti.

‘VIDA 3.5 MİLYON EURO ALIYORSA ABOUBAKAR 3 ALMALI’ 

Zahavi, bu parayı isterken de kriter olarak Domagoj Vida’yı ortaya attı. Zahavi, “Vida 3.7 milyon Euro alıyorsa Aboubakar da en az 3 milyon Euro almalı” dedi. Bu talepse siyah beyazlı yönetimin tepkisini çekti.

15 GOL ATIP 5 ASİST YAPTI 

Diğer yandan Aboubakar’ın menajerinin kıyas olarak ortaya koyduğu Vida, bu sezon şampiyonlukta büyük katkı sağladı. Savunmanın belkemiği olan Hırvat futbolcu, attığı kritik gollerle de galibiyetlere doğrudan etki yarattı. 35’i lig olmak üzere toplam 42 maça çıkan Vida, 6 gol kaydederek, en golcü savunmacılar listesine girdi. Aboubakar da 26 lig maçında 15 gol ve 5 asistle oynadı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın