Abdulkerim Bardakçı Fener’de

 Abdulkerim Bardakçı Fener’de
Okunuyor Abdulkerim Bardakçı Fener’de

Kim Min-Jae ve Attila Szalai için gelen teklifler sonrası alternetif stoper arayışına başlayan Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon Konyaspor’da dikkatleri üzerine çeken Abdulkerim Bardakçı için harekete geçti.

Jorge Jesus, yüksek bedelli teklifler gelmesi halinde Kim ya da Szalai’den birinin satışına onay vermişti. Ancak Portekizli teknik adam, zaman zaman 3’lü savunma da tercih ettiği için satış yapılması halinde yerine başka bir transfer de istiyor.

Szalai’nin gönderilmesi halinde Fenerbahçe ’nin savunma için ilk adayının Abdülkerim Bardakçı olduğu öğrenildi. Macar yıldız gibi solak olan, oyun kurulumuna destek veren, sezonu 5 gol, 4 asistle kapatan 27 yaşındaki savunmacı için Konyaspor’a ilk teklif yapılacak. Yeşil-Beyazlılar, daha önce Beşiktaş ’ın da gündeminde olan yıldız futbolcusu için kapıyı 5 milyon Euro’dan (92 milyon 500 bin TL) açıyor.

Liste hazırlanıyor

Fenerbahçe bu rakamı, takas formülüyle aşağı çekmek istiyor. Abdülkerim transferi için Konysapor’a sunulmak üzere bir oyuncu listesi hazırlandığı kaydedildi. Listede Samatta, Burak Kapacak, Mauricio Lemos, İsmail Yüksek gibi isimlerin yer alacağı öne sürüldü. Ayrıca Muhammed Gümüşkaya da kiralık olarak gönderilebilir. Takasın yanı sıra Sarı-Lacivertliler’in 2 milyon Euro da para önermesi bekleniyor.

Öte yandan Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, Abdülkerim Bardakçı için Beşiktaş’tan resmi teklif aldıklarını belirterek, “Şu anda değerlendirme aşamasındayız. Beşiktaş’tan resmi teklif aldık. Fenerbahçe’den ise gayriresmi bir teklif aldık” dedi.

Geçtiğimiz sezon Konyaspor formasıyla 34 maça çıkan Abdülkerim Bardakçı, 5 gol ve 4 asist kaydetti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın