Galatasaray’ın Tek Soru İşareti: Radamel Falcao

 Galatasaray’ın Tek Soru İşareti: Radamel Falcao
Okunuyor Galatasaray’ın Tek Soru İşareti: Radamel Falcao

Galatasaray’da Liderlik cepte, takım formda olunca keyifler tam yerinde iken Bir yıldızın durumu ise hâlâ kafaları karıştırıyor: Radamel Falcao…

Sözcü’den Mesut Yıldırım’ın haberine göre; Sarı-kırmızılı taraftarlar, Mostafa Mohamed’in attığı gollerle sevinirken Falcao’yu sahalarda görememenin üzüntüsünü yaşıyor. Öyle ki Kolombiyalı, Cimbom’a geldiği günden bu yana 41. maçını bu hafta kaçırdı.

Ancak iki haftadır takımla çalışmasına rağmen kadroya giremeyen yıldız futbolcunun bu kararı teknik heyetle ortak aldığı ortaya çıktı.

Falcao, Fatih Terim ve ekibiyle yaptığı görüşmede, sezon başında yaptığı hatayı tekrarlamak istemediğini anlattı. İlk 6 haftada 5 gol atan sonra sakatlanıp uzun süre forma giyemeyen, döner dönmez yine sakatlanan futbolcu, bu kez tam hazır olmadan oynamak istemediğini vurguladı.

Güçlendirme çalışmalarına hız veren Falcao, en az 1 haftaya daha ihtiyacı olduğunu paylaştı. Terim de sezonun final döneminde yararlanmak istediği oyuncusuna anlayış gösterdi.

Falcao, sahaya çıkmasa da özellikle Muhammed ile yakından ilgileniyor. İlk defa yurtdışına çıkan genç Mısırlı’yla tecrübelerini paylaşan ‘El Tigre’, idmanlarda gol vuruşu ve pozisyon alma ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın